HR
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

zielone katy

fot. Cedo

W październiku w Kątach Wrocławskich wystartowała 3. edycja akcji „Zielone Kąty”. Podobnie jak w poprzednich latach jej celem jest wspólne sadzenie drzewek na terenie gminy i zbudowanie przyjaznej, zielonej infrastruktury. W działania zainicjowane przez Gminę Kąty Wrocławskie włączyły się lokalne firmy.

 

Zielone oazy w tkance miejskiej działają korzystnie na krajobraz, jak i wpływają na dobrostan mieszkańców. Dlatego już po raz trzeci włodarze gminy Kąty Wrocławskie zdecydowali się na start akcji #ZieloneKąty. Wiśnie piłkowane, klony polne, jarzęby i lipy drobnolistne ozdobiły ulice i lokalne skwerki, a to wszystko przy pomocy partnerów akcji. Firmy Cedo, Nestle Purina, Port Lotniczy Wrocław czy Alba aktywnie włączyły się w tworzenie zielonej przestrzeni w mieście. Przekazały środki na zakup sadzonek, które następnie posadziły pod czujnym okiem instruktora.

– Naszym zadaniem było posadzenie jarzębów i brzóz brodawkowych przy ulicy Grunwaldzkiej w Kątach Wrocławskich, niedaleko naszej firmy. Śmiało mogę powiedzieć, że zadanie wykonaliśmy sprawnie i to z dużym entuzjazmem. W Cedo wierzymy w to, że wspólnie możemy wpływać na tworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju w otaczającej nas rzeczywistości, a środowisko lokalne jest tego najlepszym przykładem. W naszej firmie promujemy proekologiczne postawy, dlatego udział w akcji nasadzeń był dla nas naturalny. Powoli udział w tym przedsięwzięciu staje się naszą tradycją, wpisaną do kalendarza cyklicznych wydarzeń – to już nasza 3. edycja – mówi Dominika Frydlewicz, HR Manager w firmie Cedo.

Akcja sadzenia drzew przy wsparciu lokalnego biznesu propaguje proekologiczną postawę oraz zachęca mieszkańców do wspólnego dbania o zielone przestrzenie w miejskim środowisku. Pozytywny odzew ze strony lokalnych organizacji i firm daje duże szanse na to, że przedsięwzięcie będzie w przyszłości kontynuowane.