Skanowanie towarów na magazynie to proces, który ma przyspieszyć wykonywanie codziennych obowiązków. Używa się do tego specjalnych urządzeń, które niestety narażone są na wielokrotne upadki i inne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na ich pracę. Od czasu do czasu należy takie skanery wymieniać, aby móc ułatwić pracownikom wykonywanie powierzonych im zadań.
Stara Motorola MC9090 G
Motorola MC9090 G to urządzenie, które było jednym z pierwszych terminali sprawdzającym się w warunkach magazynowych. Wśród najważniejszych danych technicznych należy wymienić:
- procesor PXA270 624 MHz;
- system operacyjny Microsoft Windows CE 5.0;
- pamięć 64MB RAM/64MB FLASH;
- komunikacja przewodowa Bluetooth, WiFi;
- ekran kolorowy 3.8" QVGA (320 x 240 pixels) dotykowy;
- odczytywane wszystkie standardowe kody jednowymiarowe łącznie z GS1 DataBar.
Pomimo wielu możliwości, które to urządzenie jest w stanie zapewnić, pojawiły się nowe. MC9190 G to większa wydajność. Jeżeli ktoś używa starszych propozycji, to ma szansę na to, aby wziąć udział w akcji wymiany ich na nowe. Szczegółowe informacje można znaleźć na https://www.mtjelectronics.pl/akcja-wymiany-mc9090-mc9190/
Terminal wyposażony w nowe funkcje Motorola MC9190 G
Na uwagę na pewno zyskują bardziej rozbudowane opcje skanowania, ale nie tylko to jest w tym przypadku warte polecenia. Wśród najważniejszych zalet tego urządzenia na pewno należy wymienić procesor Marvell PXA320, który wyróżnia się również częstotliwością pracy 806MHz. Pamięć 256MB RAM oraz 1GB Flash to kolejne plusy wykorzystania tego terminala. Do tego istnieje możliwość skorzystania z systemów operacyjnych Windows Mobile 6.5 lub Windows CE 6.0.
Jest to produkt, który zapewnia laserowy lub wizyjny (dokładnie jest ich sześć) skaner kodów kreskowych. W ten sposób będzie można mieć pewność, że terminal do skanowania będzie można przystosować do warunków panujących na magazynie. Osoby pracujące na magazynie na pewno ucieszą się z tego, że urządzenie jest w stanie obsługiwać pełen zakres kodów kresowych - łącznie z kodami o niskiej, średniej i wysokiej gęstości. Liczą się również jasne i czytelne klawisze, które pomagają potwierdzić wykonywane zadania.
Jak zarządzać procesami na magazynie?
Terminale magazynowe stają się coraz popularniejsze. Właściwie można powiedzieć, że dzisiaj ciężko wyobrazić sobie sytuację, że takich urządzeń zabraknie na magazynach. To dzięki nim możliwe jest sprawne zarządzanie procesami na magazynie. Ich wykorzystanie sprawia, że obsługa klientów jest szybsza, co też wpływa w znaczący sposób na opinie o danej firmie. Automatyzacja to proces, który zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. Również, jeżeli chodzi o magazyny. Terminale magazynowe powinny stać się normą, która wyznacza kierunek, w którym firma chce podążać. Tym bardziej że to dzięki nim skanowanie kodów kreskowych i zbieranie danych jest łatwiejsze.
Funkcjonalne terminale magazynowe
Jeżeli ktoś ma jeszcze wątpliwości co do wykorzystania takich terminali, musi zdać sobie sprawę z tego, że to dzięki nim możliwa jest większa eliminacja błędów, które do tej pory występowały. Dane są skanowane, a niekiedy zatwierdzane przy pomocy klawiatury. W ten sposób będzie również możliwe lepsze śledzenie posiadanych zapasów. Pomoże to uniknąć nadmiaru lub też niedoboru poszczególnych produktów.
Terminal magazynowy pozwala na łatwe i szybkie zarządzanie magazynem. Dane są łatwo dostępne i jeżeli tylko będzie taka potrzeba, zawsze będzie można się do nich odwołać. Inwestycja w taki terminal to poważny krok w kierunku rozwoju dla firmy