Metody zarządzania

Czyste miejsce pracy wpływa na zwiększenie produktywności pracowników. Przy dodatkowym zadbaniu o właściwe naświetlenie oraz przewietrzenie pomieszczenia tworzy się warunki sprzyjające skupieniu. Te z kolei wpływają na jakość, a często również ilość wykonywanej pracy. W związku z tym warto zadbać o to, aby Twoim biurem zajęła się firma, która zadba o porządek.

Więcej…Profesjonalne sprzątanie biur — Wrocław i okolice

Otwartość na zmianę i zarządzanie kompetencjami można określić jako „supermoc” organizacji. Dzięki niej firma rozwija się, szybko reaguje na to, co się dzieje na rynku i adaptuje do nowej rzeczywistości. A ta w 2022 roku stawia przed biznesem wiele wyzwań. O tym, dlaczego warto podążać za zmianą, jak ją przeprowadzić, aby nie była „podróżą w nieznane” i co robić, żeby przekonać do niej pracowników opowiada Dominika Frydlewicz, HR Manager firmy Cedo.

Więcej…Skuteczne zmiany – jak je wprowadzać w przedsiębiorstwie produkcyjnym?

Jak wynika z raportu Deloitte Trendy HR 2018 poczta elektroniczna (98%) i telefon (92%) to 2 najczęściej wykorzystywane firmowe kanały komunikacyjne. Ale co w sytuacji, jeśli znaczna część zespołu nie posiada służbowego telefonu i adresu mailowego – jak chociażby w przypadku dużych zakładów produkcyjnych? Komunikacja online nie wystarczy, a do gry wchodzą inne narzędzia. Jak je dobrać i dlaczego to tak istotne? Opowiada o tym Dominika Frydlewicz, HR Manager firmy Cedo.

Więcej…Dobry komunikat to komunikat właściwie zaadresowany – o komunikacji wewnętrznej w zakładzie produkcyjnym

czym jest kaizenMetoda Kaizen jest kojarzona przede wszystkim z usprawniania procesów produkcyjnych. Od kilka lat coraz częściej możemy spotkać się z różnymi szkoleniami, artykułami czy też książkami mówiącymi o zarządzaniu tą metodą. Ale czy Kaizen to tylko usprawnienie w obszarach produkcyjnych?

Więcej…Kaizen - na czym polega i jak wdrożyć skutecznie Kaizen w firmie?

Kaizen to filozofia pracy, która coraz częściej znajduje zastosowanie w polskim biznesie. Przyczynia się do konsekwentnego dążenia do doskonałości poprzez wdrażanie różnego rodzaju rozwiązań. Co warto wiedzieć o kaizen, na czym polega ta filozofia i dlaczego coraz więcej firm decyduje się na jej stosowanie w praktyce?

Więcej…Kaizen a zarządzanie czasem i zespołem. Jak wykorzystać metodę kaizen w biznesie?

Współcześni przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z wielu narzędzi, które usprawniają ich pracę i zwiększają szansę na osiągniecie sukcesu w biznesie. Jednym z takich narzędzi, dedykowanych e-sklepom są systemy magazynowe online. Na korzystaniu z nich mogą skorzystać zarówno małe, jak i duże sklepy internetowe. Jakie są zalety korzystania z systemów magazynowych online?

Więcej…Jak sprawnie zarządzać gospodarką magazynową

Zintegrowane zarządzanie najistotniejszymi procesami biznesowymi, zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w wymiarze strategicznym, nazywane jest systemem ERP. Oprogramowanie ERP dla firm zapewnia zintegrowany podgląd wszelkich informacji, które zostają zdeponowane we wspólnych bazach danych dla określonego przedsiębiorstwa.

Więcej…Planowanie zasobów przedsiębiorstwa - system ERP

Właściciele każdego przedsiębiorstwa, działającego na rynku przez jakiś czas, muszą myśleć o swojej przyszłości i pozycji w szybko zmieniających się warunkach rynkowych. Osiągnięcie sukcesów możliwe jest dzięki działaniom opartym na strategii dopasowanej do sytuacji firmy. Realizowanie strategii jest procesem, w trakcie którego przedsiębiorstwo działa w odniesieniu do głównych założeń, czyli zazwyczaj osiągnięcia lepszej pozycji niż konkurencja i jednoczesnym rozwoju. Strategia rozwoju wiąże się z realizowaniem celów strategicznych przedsiębiorstwa w dłuższym okresie.

Więcej…Wirtualne biura w procesie ekspansji firmy

Zainteresowanie klienta własną ofertą jest trudnym zadaniem. Zwłaszcza, że szum informacyjny w przestrzeni internetowej może wywołać dezorientację. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym potencjalny klient sam zainteresuje się przekazem, co w dużej mierze wpłynie na postrzeganie marki i pośrednio na wyniki finansowe firmy.

Więcej…Jak zdobyć uwagę klientów? Najskuteczniejsze sposoby

Bankowe kredyty to produkty, które cieszą się popularnością zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Oferta kredytowa dla przedsiębiorców cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem, gdyż umożliwia zaspokojenie potrzeb przedsiębiorstwa w sytuacji, gdy ich wartość jest wyższa niż przychody przedsiębiorstwa w danym momencie. Zaletą kredytów bankowych dla przedsiębiorców jest także to, że przedsiębiorca może ubiegać się o przyznanie środków finansowych, które zaspokoją zarówno krótkie, jak i długoterminowe potrzeby przedsiębiorstwa. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania w banku, warto zapoznać się z kosztami kredytu. Może się okazać, że z pozoru atrakcyjna oferta po bliższej analizie wcale już taka nie jest.

Więcej…Koszty kredytu – co ma wpływ na koszt kredytu i jak je obliczać?

Celem monitoringu należności jest kontrolowanie na bieżąco terminów płatności, które wynikają z wystawianych faktur VAT. Dzięki niemu minimalizujemy zagrożenie, że pojawią się opóźnienia w płatnościach. Sumienny i regularny monitoring niemalże niweluje ten problem i jest zbawienny dla zaangażowanych przedsiębiorców.

Więcej…Jak działa monitoring należności?

Jeśli planujesz założenie działalności gospodarczej, nie możesz zapomnieć o siedzibie swojej firmy. Nowa działalność gospodarcza musi posiadać adres, pod którym będzie zarejestrowana. Istnieje możliwość zarejestrowania swojej firmy w mieszkaniu, jednak ta opcja nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem czy to pod względem wizerunkowym czy funkcjonalnym. Czasem też gdy wynajmujemy mieszkanie, jego właściciel nie zawsze wyraża na to zgodę by było one siedzibą firmy.

Więcej…Wirtualne biuro - dla kogo oraz o tym czy warto?

Jednoosobowa działalność gospodarcza to najpopularniejsza forma prowadzenia biznesu w Polsce. Łatwo ją założyć, rejestracja nic nie kosztuje, nie trzeba też zazwyczaj prowadzić pełnej księgowości. Kiedy jednak firma się rozrasta, potrzebuje czasem zastrzyku kapitału. Wtedy warto pomyśleć o założeniu spółki i wiedzieć, jakie pułapki czyhają na przedsiębiorcę. Jakie? Podpowiadamy.

Więcej…12 pułapek, które czyhają na przedsiębiorcę przekształcającego firmę w spółkę

Wiele szeroko zakrojonych badań, obejmujących najlepsze firmy usługowe na świecie umożliwiło nam poznanie zasad, dzięki którym mogliśmy poznać czynniki sukcesu tych przedsiębiorstw. Gdy największe światowe potęgi osiągały kolejny etap dojrzałości, zaczęły w nich dominować firmy koncentrujące się na usługach.Jednak wiele narzędzi oraz technik zarządzania, było przygotowanych z myślą o przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz menadżerów tych firm. Koniecznym więc stało się opracowanie nowych metod i technik zarządzania.

Więcej…Firma usługowa - 4 filary zarządzania

Czy tak ciężko jest przygotować siebie i firmę do wybory systemu ERP?? Co zrobić by procedura wyboru nowego rozwiązania przebiegła sprawnie?

System ERP (Enterprise Resource Planning) jest to oprogramowaniem wspierającym zarządzanie przedsiębiorstwem, zwykle to zbiór zintegrowanych aplikacji, które firma może wykorzystać do zbierania, przechowywania, zarządzania i interpretacji danych zgromadzonych w systemie.

System ERP jest to tak naprawdę  "wszystko-w-jednym". W związku z tym wiele firm stawia sobie proste pytanie:  "Czego potrzebujemy?"  W rzeczywistości, to pytanie może okazać się tak trudne, że niektóre firmy decydują się na wdrożenie dwóch systemów ERP , jednego do zarządzania i drugiego dla systemów produkcyjnych i pomocniczych. Dla większości firm, celem może może być ograniczenie do jednego systemu.

Więcej…10 kroków wyboru ERP

 bb hotel kielce centrum 20 m

fot. B&B HOTELS

Choć ma już w Polsce 14 hoteli, sieć B&B HOTELS to nie tylko komfortowe, doskonale zlokalizowane w przestrzeni miejskiej obiekty noclegowe oferujące gościom jakość w korzystnej cenie. To także świetne miejsce stwarzające duże możliwości rozwijania i doskonalenia swoich kompetencji, zdobywania nowych umiejętności czy awansu zawodowego. Wystarczy prześledzić przebieg kariery jej pracowników, by zauważyć, że nie brakuje wśród nich osób, które zanim zostały managerami czy dyrektorami, zaczynały od pracy na stanowiskach operacyjnych.

 

Więcej…B&B HOTELS stawia na rozwój pracowników

Szkolenia managerskie to jest bardzo dobra inwestycja w każdej firmie. To bowiem właśnie ten typ szkoleń uczy pracowników, jak ze sobą rozmawiać, a także zarządzać zespołem. Jak wiadomo, w każdej firmie pracują różne osobowości i należy nauczyć się jak dotrzeć do pracownika prawidłowo, aby zrozumiał polecenie, był odpowiednio zmotywowany, aby je wykonać, najlepiej jak potrafi, a także dawał z siebie wszystko, wiedząc, że także buduje tę firmę. Bez tego niestety każdej firmie nie zależnie czym się trudni, będzie bardzo trudno się rozwijać.

Więcej…Czy szkolenia managerskie się przydają?

Każde przedsiębiorstwo, bez względu na to, ilu pracowników zatrudnia, potrzebuje narzędzi, które ułatwią organizację pracy na co dzień. Podczas wykonywania zadań w biurze sprawdzają się praktyczne narzędzia jak pieczątki firmowe, segregatory do porządkowania dokumentów i różne urządzenia w zależności od specyfiki pracy. Aby sprawniej realizować zadania, szczególnie w czasie zdalnego zarządzania zespołem pracowników, warto korzystać z dedykowanych programów i narzędzi do organizacji pracy i czasu. Poznaj je wszystkie, wypróbuj choć jeden i sprawdź, czy zwiększy produktywność i obroty w twojej firmie.

Więcej…Najlepsze programy do zdalnego zarządzania czasem pracy w firmie

Podkategorie

REKLAMA