Zarządzanie firmą w praktyce
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zintegrowane zarządzanie najistotniejszymi procesami biznesowymi, zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w wymiarze strategicznym, nazywane jest systemem ERP. Oprogramowanie ERP dla firm zapewnia zintegrowany podgląd wszelkich informacji, które zostają zdeponowane we wspólnych bazach danych dla określonego przedsiębiorstwa.

 

 

Ewolucja zintegrowanych systemów ERP i ich charakterystyka

ERP stanowi zintegrowany system informatyczny, który powstał w latach 90. XX wieku. Był on poprzedzony przekształceniem się wcześniej wypracowanych technik, w jedną z nowych. System ERP bywa nazywany również systemem MRP III, lub MRP II PLUS, czym nawiązuje się do osiągnięć poprzednich systemów informatycznych, usprawnionych o nowe funkcjonalności.

Oprogramowanie ERP dla firm rozwijane jest od dziesięcioleci. Jest ono systemem bardzo intuicyjnym i zdolnym do indywidualnego konfigurowania, dzięki temu można na nich przeprowadzać doświadczenia, symulacje i prognozy, a następnie analizować powstałe skutki pod względem finansowym.

 

Czym jest ERP - wiedza w kilku punktach

Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie dzisiejszych przedsiębiorstw, bez takich systemów jak ERP. Od wielu lat możemy zaobserwować ogromny wpływ technologii na funkcjonowanie firm na całym świecie. Stworzyły one swoiste normy, wzorce postępowań i standardy zarządzania na polu funkcjonalnym.

Oprogramowanie erp dla firm to przede wszystkim oszczędność czasu i usprawnienie funkcjonowania firmy. Wśród zalet ERP można wyróżnić przynajmniej kilka czynników, które wpływają na szerokie zastosowaniu tej techniki w logistyce.

 

Nieoceniona pomoc, jaką dają zintegrowane systemy informacyjne

Nowoczesne oprogramowania ERP dla firm pomagają przedsiębiorstwu przebiegunować swoją działalność i oprzeć ją na informacji, która stanowi najważniejszy produkt w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie. System ERP pomaga zintegrować informacje, współdzielić je, wykorzystywać, analizować i wyciągać z nich wnioski.

Systemy ERP pomagają zintegrować przedsiębiorstwo także na mikro-poziomie, w obrębie jednego zakładu. Dzięki nim możliwe jest integrowanie wszystkich działów, wyodrębnianie w nich procesów i funkcji, co wiążę się z możnością pokonywania problemów i trudności związanych m.in. z brakiem kompatybilności czy niedogodnościami w szkoleniu personelu.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z BPSC