Zarządzanie firmą w praktyce
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Współcześni przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z wielu narzędzi, które usprawniają ich pracę i zwiększają szansę na osiągniecie sukcesu w biznesie. Jednym z takich narzędzi, dedykowanych e-sklepom są systemy magazynowe online. Na korzystaniu z nich mogą skorzystać zarówno małe, jak i duże sklepy internetowe. Jakie są zalety korzystania z systemów magazynowych online?

 

Czym są internetowe systemy magazynowe?

Programy magazynowe online wspierające system sprzedaży internetowej w dużych i małych przedsiębiorstwach. Są one idealnym rozwiązaniem dla każdego sklepu internetowego, który poszukuje wygodnego i mobilnego rozwiązania w zakresie zarządzania sprzedażą i produkcją. Z racji prostoty ich obsługi korzystać z nich może każdy bez względu na stan wiedzy i doświadczenia w zakresie zarządzania logistyką. I jest to pierwsza, ale nie jedyna z zalet internetowych systemów do magazynowania.

 

Sprzedaż przez Allegro

Wielu przedsiębiorców decyduje się na sprzedaż towarów nie tylko poprzez stronę www sklepu, ale i na innych platformach np. aukcyjnych. W Polsce tą najpopularniejszą jest Allegro. Systemy magazynowe, które pozwalają na integrację z Allegro, umożliwiają szybsze i prostsze wystawianie aukcji, a także kontrolowanie sprzedaży ze stanami magazynowymi. Jest to znaczne ułatwienie i gwarancja, że nie sprzeda się tego, czego brakuje aktualnie w magazynie.

 

Funkcja dropshippingu

Kolejna zaleta systemu magazynowego dla e-sklepów to optymalizacja przepływów magazynowych. Dzięki tej funkcji osoba zarządzająca magazynem ma możliwość tworzenia bezpiecznych limitów, a także korzystania z tzw. dropshippingu w sprzedaży. Oznacza to, że system sam, automatycznie na podstawie rezerwacji towarów przez klientów będzie tworzył zamówienia dla dostawców, z którymi współpracuje e-sklep. Dzięki temu na magazynie nie będzie niepotrzebnych nadwyżek, a przedsiębiorca nie zamrozi gotówki w towarze, który długo będzie się sprzedawał.

 

Wygodna obsługa sprzedaży

Nawet najlepiej wyposażony sklep z doskonałym marketingiem nie odniesie dziś sukcesu, jeśli zarządzanie sprzedażą będzie niepoprawne. Klienci bowiem nie lubią czekać, czy to na produkt, czy na przesyłkę. Aby ułatwić obsługę, warto zainwestować w system magazynowy. Dzięki niemu codziennie będzie można korzystać z licznych ułatwień sprzedaży. Decydując się na współpracę z firma.pl, można m.in. korzystać z generatora i czytnika kodów kreskowych, znormalizowanych jednostek miar wg Peppol czy wystawiania ustrukturyzowanych faktur elektronicznych.

 

Szybka realizacja zamówień

Sprawna realizacja zamówień to jeden z najważniejszych czynników, o który musi zadbać przedsiębiorca. Wpływa on na zadowolenie klientów, opinie o sklepie, a także na rentowność firmy. Przy realizacji zamówień liczy się jednak nie tylko czas, ale i to czy zespół obsługi magazynu bezbłędnie pakuje towar i przekazuje firmie kurierskiej. Choć z pozoru zadania te wydają się proste, to przy dużej sprzedaży sklep może polec, a błędy będą się mnożyć. Poszukiwania zagubionych przesyłek, problemy w pakowaniu czy niska wydajność – to problemy, jakie rozwiąże system magazynowy online. Umożliwia nie tylko drukowanie zamówień i dokumentów WZ, a także będzie wspierał kluczowe elementy wpływające na wydajność pracy magazynu.

To tylko kilka najważniejszych zalet internetowych systemów magazynowych. Ich lista jest o wiele dłuższa. Warto sprawdzić je wszystkie w praktyce i wypróbować działanie systemu we własnym sklepie. Prosty interfejs i intuicyjna obsługa sprawiają, że po narzędzie może sięgać każdy.