News

Badacze bezpieczeństwa odkryli wyrafinowany schemat, w którym przestępcy wykorzystali funkcję Create2 Ethereum, co doprowadziło do znacznej kradzieży kryptowalut. Ta złośliwa operacja, ujawniona przez specjalistów ds. zwalczania oszustw Scam Sniffer Web3, spowodowała szkodę dla 100 000 ofiar na łączną kwotę około 60 milionów dolarów w okresie sześciu miesięcy.

Więcej…Funkcja Create2 w Ethereum wykorzystana

30 praktycznych warsztatów, 15 sesji mentoringowych, 8 eksperckich debatach oraz motywujące power speeche od liderów polskiej i europejskiej branży technologicznej – tak zapowiada się Women in IT Day 2023. Tegoroczna konferencja, odbędzie się 15 listopada w pełni online i bezpłatnie, umożliwiając uczestnictwo z każdego zakątka Europy.

Więcej…Zbliża się Women in IT Day 2023

Najnowszy kwartalny raport Google dotyczący bezpieczeństwa wzbudził niepokój w społeczności zajmującej się cyberbezpieczeństwem w związku z rosnącym wykorzystaniem przez atakujących natywnych narzędzi chmurowych w celu ukrycia swoich złośliwych działań. Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa zidentyfikowali exploit weryfikujący koncepcję, znany jako „Google Calendar RAT”, który umożliwia wykorzystanie wydarzeń Kalendarza Google do operacji dowodzenia i kontroli (C2).

Więcej…"Google Calendar RAT" - Google ostrzega przed exploitem

Nie wszystkie inwestycje w farmy fotowoltaiczne wymagają od przedsiębiorcy, by posiadał decyzje środowiskowe. W życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów z 10 sierpnia 2023 roku usprawniające proces powstawania farm, aby ułatwić realizowanie inwestycji z obszaru odnawialnych źródeł energii. Przepisy wskazują, że powierzchnia zabudowy musi wynosić mniej niż 0,5 ha na obszarach ochrony przyrody wskazanych w odpowiednim rozporządzeniu i do 1 ha na pozostałych obszarach – by nie była potrzebna decyzja środowiskowa. Co ma się zmienić?

Więcej…Zmiany dotyczące zielonej energii. Co warto wiedzieć?

Mieszkańcy Warszawy w ostatnich tygodniach znajdowali za wycieraczkami swoich samochodów mandaty z kodem QR. Zeskanowanie go prowadziło do fałszywej strony, na której ofiary miały pozostawić swoje dane. Ataków z wykorzystaniem kodów QR jest znacznie więcej. Wiadomości od cyberprzestępców możemy też znaleźć w skrzynkach e-mail. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Więcej…Quishing: ataki za pomocą kodów QR

Saint-Gobain Glass, światowy lider w dziedzinie produkcji szkła, dołącza do jury IV edycji Konkursu Twój Model Biznesowy. To niezwykłe wydarzenie organizowane przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości promuje najbardziej innowacyjne i konkurencyjne pomysły na biznes na terenie Dąbrowy Górniczej. Zaangażowanie Saint-Gobain Glass w ten projekt nie jest przypadkowe. Firma, zaliczana do 100 najbardziej innowacyjnych na świecie, zdecydowała się wesprzeć lokalną przedsiębiorczość, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.

Więcej…Saint-Gobain Glass partnerem Konkursu Twój Model Biznesowy w Dąbrowie Górniczej

Rozwiązanie bezpieczeństwa biznesowego Bitdefender w dalszym ciągu zdobywa najwyższe niezależne wyróżnienia. Tym razem firma Forrester przyznała Bitdefenderowi pozycję Lidera w raporcie The Forrester Wave™: Endpoint Security w IV kwartale 2023 r. Wyniki tej oceny przypominają nam, że Bitdefender w dalszym ciągu koncentruje się na dostarczaniu najwyżej ocenianych rozwiązań i usług w zakresie cyberbezpieczeństwa dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości.

Więcej…Bitdefender liderem w ocenach bezpieczeństwa

Powoli dobiega końca kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Z tej okazji przez cały październik szczególną wagę przykłada się do popularyzacji wiedzy, zwiększania świadomości i wymiany dobrych praktyk w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego wśród młodych użytkowników Internetu. Jednak o tych kwestiach warto pamiętać nie tylko przez 31 dni w roku. Dlatego na stronie Samsung cały czas są dostępne informacje oraz propozycje aktywności, które związane są z zachowaniem zdrowych nawyków cyfrowych.

Więcej…Miesiąc cyberbezpieczeństwa nie tylko w październiku

Samsung Foundry spotka się ze swoimi klientami i partnerami na europejskim rynku podczas dorocznego wydarzenia w Monachium. Firma Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider zaawansowanych technologii półprzewodników, była dzisiaj gospodarzem Samsung Foundry Forum (SFF) 2023 Europe i zaprezentowała szeroką ofertę swoich zaawansowanych rozwiązań procesowych dla sektora motoryzacyjnego, od najbardziej zaawansowanego 2-nanometrowego procesu po stary 8-calowy.

Więcej…Samsung Foundry Forum 2023 Europe - co nowego?

Instytut TÜV Rheinland przyznał telewizorom Samsung z serii Excellence Line Neo QLED 8K (modele QN900, QN800) i Neo QLED 4K (modele QN80 i wyższe) oraz QLED (model Q80 i wyższe) z 2023 roku certyfikat ochrony wzroku „Low Vision Care”. Certyfikat ten nadawany jest produktom, które spełniają standardy ułatwiające oglądanie telewizji osobom niedowidzącym poprzez poprawę sposobu wyświetlania obrazu. To jednak nie jedyne wyróżnienie, jakim w segmencie telewizorów, może poszczycić się producent.

Więcej…Samsung Neo QLED i QLED z certyfikatem ochrony wzroku

Internetowi oszuści zawsze szukają nowych możliwości napełnienia swoich cyfrowych kieszeni. Czytają wiadomości i oglądają telewizję w poszukiwaniu kolejnej ważnej rzeczy, którą mogą wykorzystać do kradzieży pieniędzy i danych osobowych od niestrzeżonych internautów. Eskalujący konflikt między Izraelem a bojowymi grupami palestyńskimi stworzył nowe możliwości oszustw, a grupy cyberprzestępcze zaczęły już atakować skrzynki odbiorcze konsumentów fałszywą korespondencją w celu wyłudzenia datków, które rzekomo mają trafić dla ofiar tej wojny. Dlatego zespół Bitdefender postanowił przyjrzeć się tej kampanii phishingowej i przygotował poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak nie stać się ofiarą hakerów.

Więcej…Bitdefender - nowa kampania phishingowa podczas wojny

Wystartowała najnowsza promocja na wybrane telewizory Samsung, w ramach której można zyskać aż do 4000 zł zwrotu na konto. Oferta obejmuje modele Excellence Line Neo QLED 8K, Neo QLED, QLED oraz The Frame w rozmiarach od 65” do aż 98”. Promocja trwa tylko do 19 listopada 2023 roku w wybranych sieciach sprzedaży.

Więcej…Kup telewizor Samsung, zostaw opinię i otrzymaj zwrot

Choć mogłoby się wydawać, że o stolarce aluminiowej powiedziano już niemal wszystko, OknoPlus kolejny raz postanawia przesunąć granicę technologicznej i designerskiej wyobraźni. 11 października miała miejsce premiera LUXE – autorskiego okna ALU, opartego w całości o opatentowany profil stworzony przez doświadczonych specjalistów marki. Nazwa nie jest bynajmniej przypadkowa – ta rewolucyjna nowość to synonim luksusu, która tworzy nowe definicje minimalizmu, elegancji i innowacyjności.

Więcej…Premiera LUXE – nowego okna w ofercie OknoPlus

W gronie „Złotej 15”, wyłonionej w niezależnym plebiscycie przez przedstawicieli rodzimej branży, znalazły się najlepsze zdaniem respondentów zagraniczne firmy, które przyczyniają się do umacniania pozycji polskiej stolarki otworowej jako lidera europejskiego eksportu. Saint-Gobain Glassolutions zwyciężyło w kategorii „Szkło i szyby” ilością ponad 60% oddanych głosów, wyprzedzając tym samym innych wielkich graczy nominowanych w tej kategorii.

Więcej…Saint-Gobain Glassolutions liderem w kategorii szyb i szkła

Jak wynika z najnowszego raportu ITRC dotyczącego naruszeń danych, liczba incydentów związanych z bezpieczeństwem danych zgłoszonych publicznie do końca września tego roku w USA przekroczyła już ostatni rekord zdarzeń związanych z danymi o 14%.  Do tej pory w trzecim kwartale zgłoszono 733 naruszenia związane naruszeniem bezpieczeństwa danych, czego efektem był wyciek danych ponad 66,6 miliona osób.

Więcej…ITRC twierdzi, że wyciekło ponad 66 mln danych osobowych

Druga generacja projektora The Freestyle spotkała się już z pozytywnymi opiniami widzów i recenzentów. Urządzenie wyróżnia się swoją wszechstronnością, swobodą korzystania oraz świetną jakością obrazu i dźwięku. Licznymi zastosowaniami projektora zachwycił się także południowokoreański artysta SUGA, jeden z członków zespołu BTS. Muzyk wystąpił w spocie promującym udoskonaloną odsłonę urządzenia.

Więcej…The Freestyle Gen. 2 promowany przez SUGA z BTS

Usługa ułatwień dostępu w Androidzie to potężne narzędzie, które pozwala osobom niepełnosprawnym łatwiej korzystać z urządzeń mobilnych. Jest także ulubionym narzędziem przestępców chcących przejąć kontrolę nad urządzeniem. Zespół Bitdefender postanowił przyjrzeć się Usłudze ułatwień dostępu na Androidzie. Dlatego w tym artykule przeanalizujemy, w jaki sposób może nam zagrażać dawanie aplikacjom niepotrzebnych dostępów oraz jak możemy się zabezpieczyć przed działaniami hakerów na Android.

Więcej…Usługa ułatwień dostępu na Android

Członkowie Parlamentu Europejskiego przyjęli w tym tygodniu swoje stanowisko w sprawie nowej ustawy mającej na celu wzmocnienie obrony mediów w UE, w tym zakazu używania oprogramowania szpiegującego przeciwko dziennikarzom. Europejska ustawa o wolności mediów, przyjęta we wtorek przez większość eurodeputowanych, ma na celu zobowiązać państwa członkowskie UE do „zapewnienia pluralizmu mediów i ochrony niezależności mediów przed ingerencją rządową, polityczną, gospodarczą lub prywatną” – wynika z komunikatu prasowego wydanego przez Parlament Europejski.

Więcej…Oprogramowania szpiegowskie na radarze PE