News

Wraz z rozwojem technologii, kodeksy QR stały się powszechnym narzędziem ułatwiającym dostęp do informacji, płatności bezgotówkowych oraz promocji produktów i usług. Jednakże, w świecie cyfrowym, gdzie zagrożenia związane z bezpieczeństwem danych są coraz bardziej realne, istnieją pewne środki ochronne i praktyki, które warto stosować, aby korzystać z kodów QR w sposób bezpieczny. Oto kilka porad dla użytkowników:
Więcej…Jak Bezpiecznie Korzystać z Kodeksów QR

Dnia 24 lutego minie już dwa lata od momentu, gdy Rosja dokonała agresji na Ukrainę. Te dramatyczne wydarzenia miały ogromny wpływ na cały świat, a ich skutki wciąż są odczuwalne, zwłaszcza w Polsce, która jako sąsiadka Ukrainy, zetknęła się z licznymi wyzwaniami i zmianami na różnych płaszczyznach. Warto przyjrzeć się, jak te dwa lata po agresji odbiły się na sytuacji w Polsce
Więcej…Dwa Lata Po Agresji Rosji na Ukrainę: Echa Wydarzeń

Jak wynika z raportu PRCN pt. „Polacy o sztucznej inteligencji”, badani nie chcą zostać zastąpieni w pracy przez roboty lub ich własne awatary, chętniej za to skorzystają z automatyzujących rozwiązań AI w środowisku domowym. Nowe technologie obierane są przez Polaków pozytywnie w kontekście usprawniania procesów i przejmowania uciążliwych codziennych obowiązków. Natomiast w miejscu pracy respondenci stawiają na samodzielność.
Więcej…Polacy chcą robotów w domu, ale nie w miejscu pracy

Zgodnie z nową polityką USA rząd Stanów Zjednoczonych odmówi wydania wiz osobom zajmującym się komercyjnym oprogramowaniem szpiegującym. Bezpośrednim powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że w 2023 r. administracja Bidena wydała zarządzenie wykonawcze zakazujące rządowi USA używania komercyjnego oprogramowania szpiegującego, które stwarza ryzyko dla bezpieczeństwa narodowego lub interesów polityki zagranicznej.
Więcej…Koniec z wizami dla twórców oprogramowania szpiegującego

Kalifornijska firma ubezpieczeniowa Keenan & Associates zgłosiła naruszenie danych, które dotknęło ponad 1,5 miliona osób, w tym informacji, takich jak numery ubezpieczenia zdrowotnego i ubezpieczenia społecznego. Firmy ubezpieczeniowe i brokerzy zawsze znajdują się na liście celów hakerów, ponieważ zazwyczaj przechowują wiele danych osobowych swoich klientów, które po udanym ataku mogą zostać wykorzystane do szantażowania firmy.
Więcej…Cyberprzestępcy ukradli dane osobowe 150 000 osób

Centrum Nauki Kopernik to instytucja, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Warszawy, jak i turystów z całego świata. W kwietniu 2023 roku próg tej przestrzeni przekroczył 12-milionowy gość, a dzisiaj – 9 miesięcy później – pojawił się 13-milionowy odwiedzający! Na szczęśliwego gościa czekała specjalna nagroda, czyli projektor Samsung The Freestyle Gen. 2.

Więcej…Już 13 milionów zwiedzających w Centrum Nauki Kopernik

Już teraz można wziąć udział w wyjątkowym konkursie fotograficznym pt. „Twój dom w obiektywie”. Wystarczy zrobić zdjęcie domu, zrealizowanego według projektu ARCHON+. Do wygrania są urządzenia Lifestyle firmy Samsung, takie jak telewizor The Terrace, który pozwoli urządzić seans filmowy na tarasie czy mobilny projektor The Freestyle Gen.2, który doskonale sprawdzi się jako towarzysz wszelkich wyjazdów

Więcej…ARCHON+ i Samsung - Konkurs fotograficzny

Obywatel Nigerii spędzi następną dekadę za kratkami za pranie pieniędzy pochodzących z oszustw internetowych – głównie oszustw związanych z romansami. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​33-letni Olugbenga Lawal mieszkający w Indianapolis w stanie Indiana współpracował z międzynarodową siatką przestępczą z siedzibą w Nigerii, która za pomocą wyrafinowanych sztuczek internetowych oszukała osoby i firmy w całych Stanach Zjednoczonych na wielomilionowe kwoty.

Więcej…Czerpanie zysków z oszustw romantycznych - Nigeryjski oszust skazany na 10 lat

Samsung prezentuje nową strategię wykorzystania technologii AI dla zwiększenia bezpieczeństwa, inkluzywności i energooszczędności ekosystemu urządzeń. Samsung  przedstawił swoją wizję dotyczącą sztucznej inteligencji (AI) i tego, w jaki sposób umożliwi ona korzystanie z ich urządzeń w sposób bardziej intuicyjny i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

Więcej…"AI dla każdego” – Samsung prezentuje nową wizję

Samsung ogłosił, że zaprezentuje na największych na świecie targach technologicznych CES 2024, nowe innowacyjne projekty opracowane w ramach programu C-Lab. Podczas wystawy w Eureka Park w Venetian Expo w Las Vegas firma zaprezentuje 15 startupów i projektów – najwięcej w swojej dotychczasowej historii. W tym roku startupy C-Lab zdobyły aż 23 nagrody CES 2024 Innovation Awards, a od czasu uruchomienia programu w 2012 r. Firma wspierała aż ponad 870 startupów.

Więcej…Rekordowa liczba startupów C-Lab na targach CES 2024

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Minha Hunga badacza bezpieczeństwa, nieznana grupa sprzedaje obecnie dostęp do szerokiej gamy transmisji na żywo z różnych kamer bezpieczeństwa w Wietnamie. Hakerzy wykorzystują prywatny kanał na Telegramie, w celu udostępniania transmisji z kamer niczego niespodziewających się rodzin i komentowania ich życia.

Więcej…Hakerzy oferują dostęp do kamer bezpieczeństwa

Tegoroczna uroczysta gala konkursu „Solidarna Szkoła 2023” Fundacji Świętego Mikołaja miała wymiar jubileuszowy. Przypadała bowiem w dwudziestą piątą rocznicę rozpoczęcia działalności Fundacji Świętego Mikołaja. W tym roku udało się przyznać stypendia na rekordową sumę prawie miliona złotych.

Więcej…25 lat Fundacji Świętego Mikołaja i Gala „Solidarna szkoła”

Marka Samsung zaprasza studentów, architektów, projektantów i stylistów wnętrz do udziału w konkursie Projektuj z Bespoke. Zadaniem uczestników jest wykonanie projektu koncepcyjnego z uwzględnieniem lodówki Bespoke marki Samsung i stylu danego etapu konkursu. Zgłoszenia do pierwszego etapu konkursu można przesyłać do 30 stycznia 2024 roku.

Więcej…Projektuj z Bespoke. Druga edycja konkursu dla architektów

Zgodnie z najnowszym raportem Insikt Group północnokoreańskie ugrupowania cyberprzestępcze stały się jednymi z najwybitniejszych podmiotów specjalizujących się w kradzieży kryptowalut. Do tej pory hakerzy powiązani z Koreą Północną działający od 2017 roku, ukradli kryptowaluty o wartości ponad 3 miliardów dolarów. Dlatego zespół Bitdefender postanowił przyjrzeć się tej sprawie i określić, czy Twoje kryptowaluty są bezpieczne.

Więcej…Kradzież kryptowalut o wartości co najmniej 3 miliardów

Mariusz Przybylski jest jednym z najpopularniejszych projektantów mody w Polsce. Jego projekty charakteryzują się wyjątkową formą i kreatywnością, a jego kreacje wybiera wiele polskich gwiazd i nie tylko. Jednocześnie projektant w swojej pracy stawia na wysoką jakość tkanin, a te z kolei wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Partnerstwo z Samsung AirDresser oraz całą kategorią pralnictwa idealnie wpisuje się w te potrzeby.

Więcej…Mariusz Przybylski nowym ambasadorem Samsung.

Amazon Q, nowej klasy asystent biznesowy AI, nowe procesory Graviton4 oraz Trainium2, rozszerzenie strategicznej współpracy z firmami NVIDIA i Anthropic, nowa klasa pamięci masowej Amazon S3 Express One Zone i Amazon One Enterprise, usługa uwierzytelniania tożsamości – to tylko niektóre z ogłoszeń AWS na konferencji re:Invent 2023 w Las Vegas, która odbywa się w dniach 27 listopada – 1 grudnia.

Więcej…Nowy asystent AI oraz inne nowości ogłoszone na AWS

REKLAMA