HR

Cedo roboty m

fot. Cedo

W dobie dynamicznej automatyzacji nowoczesne technologie odgrywają kluczową rolę w optymalizacji procesów produkcyjnych. Firma Cedo, jeden z czołowych producentów artykułów gospodarstwa domowego, wdraża innowacyjne rozwiązania, takie jak roboty i platformy nożycowe. O tym, jak rozwiązania ułatwiają pracę na produkcji, jakie korzyści i wyzwania przynosi automatyzacja rozmawiamy z Justyną Cegielską-Giebień – Product Expert & Product Development Project Manager oraz Danielem Bębnem – Process Engineering Manager.

 

Więcej…Roboty na produkcji – jak technologia wspiera pracowników?

hrTeam building w sektorze HR może być skuteczną strategią, aby zwiększyć efektywność procesów rekrutacyjnych. Ważne jest, aby każdy członek zespołu HR miał jasno określone cele i wiedział, jakie kroki należy podjąć, aby je osiągnąć. Wspólnie ustalona strategia pozwoli na skoordynowane działania i większą efektywność procesów rekrutacyjnych. Warto pamiętać, że techniki team buildingowe pomagają w integracji zespołu.

Więcej…Team building w sektorze HR: jak zwiększyć efektywność?

Cedo zaklad produkcyjny

Fot. Cedo

 

Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2021 roku w wypadkach przy pracy ucierpiało 68777 osób, czyli o 9,6% więcej niż w poprzednim okresie. Dane nie pozostawiają złudzeń – budowanie kultury bezpieczeństwa w organizacji jest naprawdę potrzebne. Przystępując do tego procesu, powinniśmy pamiętać, że wdrożenie właściwych procedur nie wystarczy, aby zakończyć go sukcesem. Musimy jeszcze zaangażować wszystkich pracowników w ich zrozumienie i stosowanie. Jak tego dokonać i z jakich narzędzi skorzystać? O tym rozmawiamy z Anną Połchowską, Kierownikiem ds. BHP i Ochrony Środowiska w Cedo.

 

Więcej…Budowanie kultury bezpieczeństwa na produkcji – jak przekonać współpracowników do zmiany zachowań?

Według tegorocznego badania „Kobiety w przemyśle”, autorstwa HRK Engineering & Manufacturing, 34% firm z sektora produkcyjnego deklaruje wzrost zatrudnienia pań na stanowiskach specjalistycznych z obszaru naukowo–technicznego. Wyniki idą w parze z rozwijającym się trendem w biznesie, który daje równe szanse kobietom i mężczyznom, zgodnie z polityką różnorodności. Polski przemysł otwiera się na panie, jednak dzieje się to stopniowo. O tym, kogo potrzebuje industry 4.0 i dlaczego transformacja miejsc pracy jest potrzebna opowiada Dominika Frydlewicz, HR Manager firmy Cedo.

 

Więcej…Dlaczego produkcja potrzebuje różnorodności?

Cedo zaklad produkcyjny zdjecie 1

Fot. Cedo

Zapotrzebowanie na pracowników produkcji ciągle wzrasta – jak podaje Pracuj.pl w pierwszym półroczu 2021 aż 11% wszystkich zamieszczonych w serwisie ofert stanowiły stanowiska związane z pracą fizyczną. Niestety dostępność kandydatów i kandydatek jest niewystarczająca, przez co pozyskanie odpowiednich osób staje się trudniejsze. Aby sprostać zadaniu obsadzenia wolnych wakatów niezbędny jest dobrze przygotowany proces rekrutacji. O tym, jak go zaplanować i jakie wyzwania stoją przed rekruterami z branży produkcyjnej opowiada Martyna Budas – Specjalista ds. HR w Cedo.

 

Więcej…Jak właściwie rekrutować pracowników produkcyjnych?

Cedo zaklad produkcyjny

fot. Cedo

Głównym zadaniem onboardingu jest wprowadzenie nowo zatrudnionej osoby do zespołu oraz zaznajomienie jej z organizacją, której stała się członkiem. Zaprojektowanie długofalowego procesu wdrożenia wymaga czasu oraz zaangażowania wszystkich pracowników, jednak przynosi wymierne korzyści – jak donosi Harvard Business Review dobrze przeprowadzona adaptacja zwiększa wydajność pracowników o 62%. O tym, jak powinien wyglądać onboarding w firmie z sektora produkcyjnego i dlaczego warto w niego zainwestować opowiada Martyna Budas – Specjalista ds. HR w Cedo.

Więcej…Dobry start procentuje – jak powinna wyglądać adaptacja pracownika?

blaklader craftsman1 m

fot. Blaklader

Dobrze, gdy robota pali się w rękach w sposób symboliczny. Gorzej, gdy mówiąc o tym mamy na myśli dosłownie dyskomfort związany z pracą w uciążliwie wysokich temperaturach, dających się we znaki zwłaszcza latem. Na szczęście odpowiednio dobrany strój roboczy może być tu pomocny, poprawiając komfort walczącego z gorącem użytkownika. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas doboru takiej garderoby.

Więcej…Ufff… jak gorąco! - czyli jaka powinna być odzież ochronna na lato?

Cedo zdjecie fabryka

Fot. Cedo

Coraz więcej cudzoziemców decyduje się na emigrację zarobkową, szukając stabilizacji w Polsce. Najliczniejszą grupę stanowią nasi wschodni sąsiedzi – obywatele Ukrainy. Przybywając do naszego kraju, stawiają czoła różnym wyzwaniom, także zawodowym. O tworzeniu różnorodnych miejsc pracy, w tym o projektowaniu procesu rekrutacji włączającego osoby z zagranicy opowiada Krzysztof Kujon – specjalista ds. zatrudnienia cudzoziemców w firmie Cedo.

Więcej…Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce – dobre praktyki

blaklader multinorm 7

Fot. Blaklader

Jak powszechnie wiadomo wypadek to taka dziwna rzecz, której nigdy nie ma, dopóki się nie wydarzy. A gdy już się przydarzy, trzeba ustalić jego przyczynę, by nigdy więcej się powtórzył. Skoro więc ponad 60% wypadków przy pracy jest związanych z nieprawidłowym zachowaniem się pracownika[1], warto przyjrzeć się kwestiom, które mogą do nich doprowadzić. Jedną z nich jest źle dopasowany, niewygodny strój roboczy. Podpowiadamy, jak przy jego doborze uniknąć niebezpiecznych w skutkach błędów.

Więcej…Gdy wygoda daje bezpieczeństwo

Jednym z większych problemów cywilizacyjnych są oczywiście rozmaite lęki, które towarzyszą nam w naszym życiu społecznym i zawodowym. Przyczyny tego mogą też być oczywiście najróżniejsze. Z dużą trudnością jednak czasami przyjdzie nam ich zdiagnozowanie. Zauważmy też, że w stosunku do innych epok i stuleci, źródła lęków były całkiem inne. Wojny oraz głód, a także nieuleczalne choroby to głównie były źródła tych realnych bezpośrednich zagrożeń, które wywoływały w społeczeństwach poczucie strachu.

Więcej…Źródła naszych lęków

Cedo zaklad produkcyjny 450

Fot. Cedo

Pakiet benefitów na stałe wpisał się w oferty pracy wielu firm. Prywatna opieka medyczna, karnet na siłownię i do klubu fitness, darmowe śniadania, a nawet możliwość przychodzenia do biura z pupilami – opcji jest wiele, a „wyścig zbrojeń” w tym zakresie ciągle trwa – w końcu stawką są pracownicy. Czy wszystkie benefity motywują jednakowo? Czy warto wdrażać „nietypowe” świadczenia pozapłacowe? I czy istnieją dodatki idealne? Rozmawiamy o tym z Katarzyną Trzosek, Specjalistą ds. HR w firmie Cedo.

Więcej…M jak motywować – czy idealny pakiet benefitów istnieje?

Cedo fabryka zdjecie

fot. Cedo

Kryzys w przedsiębiorstwie niejedno ma imię – problemy wizerunkowe, klęski żywiołowe, wypadki czy wreszcie – jak pokazał 2020 rok – światowa pandemia. Jak sobie z tym poradzić? Czy księga zarządzania kryzysowego jest wystarczająca i odpowiada na wszystkie pytania? Czy wypracowanie określonych procedur to klucz do sukcesu? Rozmawiamy o tym z Dominiką Frydlewicz, HR Manager firmy Cedo.

Więcej…Zarządzanie kryzysowe w przedsiębiorstwie – niezbędny element dzisiejszych czasów

W powszechnym mniemaniu prawnicy postrzegani są jako osoby o wysokim statusie materialnym. Rzeczywiście – niejedna kancelaria adwokacka osiąga wysokie dochody ze swojej pracy. Jednak droga do osiągnięcia takiej pozycji jest długa i trudna. Profesje prawnicze zaliczane są w Polsce do grupy zawodów zaufania społecznego, a to zobowiązuje.

Więcej…Zawód adwokat – czy warto zostać prawnikiem?

Jeszcze do niedawna, wszelakie wyjazdy służbowe miały to do siebie, iż z zasady nie mogły być związane z żadną sferą spoza życia zawodowego. Ba, wręcz jeszcze trzydzieści, czterdzieści lat temu, nawet w rozwiniętych gospodarkach wolnorynkowych, gdzie zarządzanie i kultura wewnątrzorganizacyjna stały na wysokim poziomie, nikt nawet nie pomyślał, o takich szczegółach jak otoczenie spotkania biznesowego czy panelu konferencyjnego, o wyjazdach integracyjnych nie wspominając. Dopiero względnie niedawno dostrzeżono, iż to, w jakim celu wyjeżdżamy, czyli przedmiot panelu, konferencji, jest tak samo ważny jak to, gdzie wyjeżdżamy.

Więcej…Hotel konferencyjny - idealny na wyjazd służbowy

W pracy spędzamy znaczną część naszego życia. Dobry pracodawca i firma, która pozwala się rozwijać są na wagę złota. Wielu osobom udaje się odnaleźć wymarzoną, dającą spełnienie posadę. Niestety, nie wszyscy mają tyle szczęścia. Mimo walki z mobbingiem, ten nadal pojawia się w polskich przedsiębiorstwach i instytucjach. Starcie z nim nie jest proste, ale z pewnością konieczne.

Więcej…Mobbing – definicja i aspekty prawne

Jak zdobyć zaufanie i uznanie w oczach kontrahentów? To jedno z najważniejszych założeń, jakie stawia przed sobą większość firm. W dobie dużej konkurencyjności przedsiębiorstw jest to zadanie trudne do zrealizowania, choć możliwe do osiągnięcia. Zarządzający firmami nieustannie walczą o przetargi, kontakty czy zlecenia, ale często zapominają o tym, aby “zadbać” o swoich partnerów biznesowych.

Więcej…Jak zdobyć uznanie w oczach kontrahentów, czyli poznaj pomysły na oryginalne imprezy firmowe

Jak co roku, wypadające w czwartek Boże Ciało stanowi dla wielu pracowników okazję do zaplanowania dłuższego, czterodniowego weekendu. Niestety, część z nich wykorzystuje w związku z tym „lewe” zwolnienia chorobowe. Problem nadużywania „L4” podczas okresów świątecznych notorycznie powraca, dlatego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na współpracę z zewnętrznymi firmami konsultingowymi zajmującymi się doradztwem i kompleksowym zarządzaniem problemem absencji chorobowej.

Więcej…Absencja w okresie Bożego Ciała

REKLAMA