Aktualności z rynku

baumit interaktywne materialy

fot. Baumit

 

Szybkość oraz prostota wyszukiwania informacji o materiałach budowlanych. Zebrane w jednym miejscu przydatne treści odnośnie wpływu produktów na zdrowie mieszkańców
i komfort użytkowania pomieszczeń. Wszystko to i jeszcze więcej znajdą architekci, inwestorzy oraz wykonawcy w nowej, interaktywnej edycji Katalogu 2023 oraz trzech e-broszurach Baumit.

Więcej…Wygodnie i interaktywnie, czyli nowy katalog i broszury Baumit

Cedo fabryka m

fot. Cedo

Czy kolor worka na śmieci ma znaczenie w kontekście recyklingu? Okazuje się, że tak. To właśnie dlatego sieci sklepów należące do Grupy Schwarz (Lidl i Kaufland) zobowiązały się do usunięcia czarnych tworzyw sztucznych z opakowań marek własnych do końca 2021 – to krok w stronę gospodarki obiegu zamkniętego. Dlaczego czarny pigment zaczął być na cenzurowanym, jaką rolę odgrywa barwnik w produkcji worków na śmieci z recyklingu i jak może to wpłynąć na przyszłość branży rozmawiamy z Katarzyną Wiącek – Liderem Zespołu Technologicznego w firmie Cedo.

Więcej… Przyszłość w odcieniach szarości – o produkcji worków z recyklingu

Telewizory Samsung o większych przekątnych na dobre zagościły w polskich domach. Według danych firmy badawczej GfK w czerwcu bieżącego roku wśród 10 najchętniej kupowanych telewizorów, aż 5 stanowiły modele firmy Samsung. Ponadto Polacy coraz częściej decydują się na modele o przekątnej 65 cali, co potwierdza rosnące zapotrzebowanie na większe rozmiary ekranów.

Więcej…Telewizory Samsung - najchętniej kupowane w czerwcu

 baumit all in beton b25 wrzucaj z workiem m

 Fot. Baumit

 

Technologia Baumit ALL IN– mieszaj z workiem i gotowe

 

Czy możesz sobie wyobrazić beton, z którym przygotowanie zaprawy odbywa się bez rozrywania worka, a po pracy nie trzeba wywozić i utylizować opakowań? Choć brzmi to futurystycznie, to właśnie staje się realne za sprawą innowacyjnej technologii pakowania zastosowanej w nowym betonie Baumit ALL IN Beton B25. Od teraz nie musisz wysypywać zawartości z worka, po prostu wrzucasz całość do betoniarki lub pojemnika do mieszania, a opakowanie rozpuszcza się podczas mieszania z wodą.

Więcej…Technologia Baumit ALL IN – mieszaj z workiem i gotowe

 Jakub Bilik Dyrektor Zarzadzajacy BB HOTELS Polska m

Fot. B&B HOTELS/Jakub Bilik, Dyrektor Zarządzający B&B HOTELS Polska

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Grupa B&B HOTELS zatwierdziła niedawno nową strategię dla Polski i planuje zostać liderem rynku w segmencie value-for-money. Jej najważniejsze cele to rozwój sieci hoteli oraz ewolucja standardu obiektów. B&B HOTELS chcą stanowić smart choice for guests, employees and investors - rozsądny wybór dla gości, pracowników oraz inwestorów.

 

Więcej…B&B HOTELS z nową strategią dla polskiego rynku

fasada roku oddaj glos

fot. Baumit

Od 1 kwietnia architekci, inwestorzy i wykonawcy mogą zgłaszać budynki do konkursu Fasada Roku 2023, by zawalczyć o nagrody oraz uznanie w branży architektoniczno-budowlanej. Na starcie ogólnopolskiej rywalizacji zameldowali się już pierwsi uczestnicy. Można już oceniać kandydujące budynki – 1 maja br. na stronie konkursu uruchomione zostało bowiem głosowanie internautów. Tym samym każdy może wcielić się w rolę jurora i wesprzeć swoich faworytów do zwycięstwa w plebiscycie.

 
Więcej…Internauci mogą już głosować w plebiscycie Fasada Roku 2023

katalog baumit 2023 2 m

fot. Baumit

Firma Baumit jest już doskonale znana z tego, że sukcesywnie wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania, wpisujące się w ideę zdrowego mieszkania oraz wyznaczające nowy kierunek w branży materiałów budowlanych. Wraz z publikacją katalogu na 2023 rok, do sprzedaży trafiły nowe produkty, które z pewnością zasługują na miano kolejnych „pomysłów z przyszłością”. Poznajmy je!

 
Więcej…Baumit prezentuje ofertę na 2023 rok

LUX hala widowiskowo sportowa w Rogozniku fot PROJEKTPLUSARCHITEKCIBaumit 1 m

Fot. PROJEKTPLUSARCHITEKCI/Baumit

 

Każdy chyba zgodzi się, że światło odgrywa ogromną rolę we współczesnej architekturze. Ale czy samo w sobie może być ono inspiracją? Okazuje się, że tak. Wystarczy udać się na Śląsk, by się o tym przekonać. To właśnie tam, w Rogoźniku – niewielkiej miejscowości w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki – swój adres ma intrygująca, przypominająca lampion hala widowiskowo-sportowa projektu Tomasza Borkowskiego i Grzegorza Tkacza z pracowni PROJEKTPLUS ARCHITEKCI.

Więcej…Hala sportowa przypominająca lampion

       Stowarzyszenie Aquila logo         Stowarzyszenie Aquila logo

 

  • „Haki na Cyberataki” to darmowa, interaktywna gra typu escape room
    z zakresu edukacji finansowej, poruszająca najbardziej aktualne tematy (kryptowaluty, mikropłatności, kredyty, „chwilówki” etc.).
Więcej…Haki na Cyberataki - jedyny taki wirtualny escape room do edukacji finansowej młodzieży

Westcoast and KOMSA are now partners

 

  • Liderzy na swoich rynkach w Niemczech i Wielkiej Brytanii tworzą największy europejski sojusz sprzedaży
  • ICT Planowana ekspansja biznesowa w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i Niemczech
  • Konwergencja IT i telekomunikacji jako najsilniejszy czynnik wzrostu
  • Założyciele KOMSA ustalają kwestię sukcesji firmy

 

Więcej…Ekspansja międzynarodowa: KOMSA i Westcoast decydują się na strategiczne partnerstwo

Rewolucja VR dzieje sie na naszych oczach HTC KOMSA Polska 1

fot. Komsa

HTC, globalny lider rozwiązań VR (Virtual Reality), kontynuuje rozwój innowacyjnej technologii na rodzimym rynku. Podpisana właśnie umowa z KOMSA Polska na dystrybucję gogli
i okularów VIVE ma zapewnić tajwańskiej marce dotarcie do jeszcze większego grona klientów B2B, zainteresowanych zupełnie nową jakością w szkoleniach, prezentacji produktów i edukacji.

 

Więcej…Rewolucja VR dzieje się na naszych oczach

Przechwytywanie

MSI, jeden ze światowych liderów w produkcji sprzętu komputerowego, stawia kolejny milowy krok na polskim rynku, jeśli chodzi o rozwój kanałów sprzedaży. Nawiązanie współpracy
z czołowym dystrybutorem ICT, jakim jest KOMSA Polska, ma zapewnić marce jeszcze lepsze dotarcie do odbiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Zawarta umowa obejmuje całą gamę laptopów producenta.

 

Więcej…MSI we współpracy z KOMSA Polska chce zawojować sektor SMB

hotel bb torun obchodzi 12 urodziny m

fot. B&B Hotels

Co najmniej dwa powody do świętowania ma w ostatnim czasie międzynarodowa sieć B&B Hotels. Właśnie otworzyła swój 10. hotel w Polsce, a do tego 12. urodziny obchodzi B&B Toruń – pierwszy obiekt tej marki w naszym kraju.

Więcej…B&B Hotels świętuje

Pizza Party mobilny piec do pizzy opalany drewnem 3 

fot. Pizza Party

Jeśli kiedykolwiek w Twojej głowie zrodził się koncept posiadania we własnym ogrodzie lub na tarasie pieca do pizzy opalanego drewnem, prawdopodobnie szybko przeraziła Cię wizja szukania fachowca, a także ilość czasu i pracy potrzebnych do zrealizowania takiego przedsięwzięcia. A gdyby dało się inaczej? Mieć piec do pizzy opalany drewnem, który rozgrzewa się do temperatury 500 stopni Celsjusza, ale jest mobilny – czyli nie wymaga murowania… jest to możliwe! Jak? Już wyjaśniamy.

Więcej…Mobilny piec do pizzy – opalany drewnem i bez murowania

ursa pure floc wdmuchiwanie welny m

fot. Ursa

Przez dach i ściany może uciekać z budynków nawet do 70% ciepła – to duże koszty zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Istnieje jednak skuteczny sposób, by obniżyć rachunki za ogrzewanie, poprawić komfort mieszkania i zmniejszyć ślad węglowy, jaki po sobie zostawiamy – ocieplenie domu. Podstawa to odpowiedni materiał termoizolacyjny. Rynek oferuje obecnie różne rozwiązania, ale czy istnieje to jedno idealne? W jego poszukiwaniu z pewnością warto przyjrzeć się białej wełnie wdmuchiwanej, będącej jednym z ciekawszych debiutów tego roku.

 

Więcej…Nowość na rynku budowlanym! Wełna wdmuchiwana – łatwa i natychmiastowa termoizolacja

blaklader craftsman 2 m

fot. Blaklader

Elektryfikacja motoryzacji czy stopniowe zamykanie elektrowni węglowych to tylko niektóre z widocznych gołym okiem działań, jakie światowy przemysł podejmuje, by przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. I choć za największą konsumpcję energii i surowców tradycyjnie odpowiada transport i „ciężkie” gałęzie przemysłu, takie jak budowlana czy elektromaszynowa, również przemysł lekki potrafi być coraz bardziej „eko”.

Więcej…ZIELONA TRANSFORMACJA W BRANŻY ODZIEŻOWEJ

blaklader zimowa odziez robocza poz m

fot. Blaklader

Sweter w renifery? Odzieżowa klasyka, ale o wąskim zastosowaniu. Zanim więc podejmie się decyzję o zakupie świątecznego prezentu, warto poszukać czegoś, co obdarowanej osobie posłuży przez całą zimę, a także w chłodniejsze dni pozostałych pór roku. Podpowiadamy, jakie elementy garderoby sprawdzą się jako zawsze trafione podarunki, które zdobędą serce użytkownika i ogrzeją go w starciu z surową aurą.

Więcej…Ciepło w prezencie

Paclan For Nature sciereczki na rolce z bambusa 1

fot. Paclan

Można powiedzieć, że bambus jest wszędzie. Sklepowe półki uginają się od produktów wykonanych z naturalnego surowca – sięgamy po wielorazowe słomki do napojów, wybieramy szczoteczki do zębów czy artykuły do sprzątania. Kuszą nie tylko proekologicznym rodowodem, ale także pięknym designem. Materiał wydaje się odkryciem, choć z jego właściwości od setek lat korzystają Chińczycy. Skąd bierze się jego współczesna popularność? Sprawdźmy!

Więcej…Produkty z bambusa – w czym tkwi ich fenomen?