Aktualności z rynku

Cedo fabryka zdjecie sr

fot. Cedo

Maksymalizacja wykorzystania materiałów z recyklingu to kluczowa inicjatywa w ramach polityki zrównoważonego rozwoju. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę prognozy dotyczące wzrostu produkcji odpadów plastikowych. Według analityków portalu Statista.com sama Unia Europejska do 2030 roku osiągnie wolumen niemal 63 milionów ton wytworzonych śmieci z tworzyw sztucznych. Z kolei w 2060 roku ma to już być ponad 106 milionów ton. O tym, dlaczego recykling jest efektywną formą gospodarowania odpadami oraz o wyzwaniach stojących przed firmami produkującymi z recyklatów, opowiada Maciej Słojewski – Group Communications Manager w firmie Cedo. Grupa posiada jeden
z największych zakładów recyklingu plastików miękkich w Europie, będący w stanie przetworzyć ok. 100 tys. ton odpadów rocznie.

 
Więcej…Nie taki plastikowy odpad straszny – o korzyściach i wyzwaniach recyklingu

W dzisiejszych czasach, rozwój technologiczny odgrywa kluczową rolę we wszystkich dziedzinach życia, a jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów jest sztuczna inteligencja. SI, będąc obszarem interdyscyplinarnym, angażuje różnorodne technologie i metody, które mają na celu usprawnienie procesów, zwiększenie efektywności oraz poprawę komfortu użytkowników. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym innowacjom w dziedzinie sztucznej inteligencji i ich wpływowi na codzienne życie i pracę.
Więcej…Innowacje w SI: Jak Wpływają na Efektywność Pracy

Wraz z postępem technologicznym i coraz większym zastosowaniem sztucznej inteligencji (SI) w różnych obszarach życia pojawia się coraz więcej dyskusji na temat etyki w kontekście rozwoju SI. Choć SI niesie za sobą wiele korzyści, towarzyszą jej również pewne wyzwania, którym należy stawić czoła, aby zapewnić odpowiedzialne i zrównoważone wykorzystanie tej technologii.
Więcej…Znaczenie Etyki w Rozwoju Sztucznej Inteligencji

Wraz z rozwojem technologii, handel detaliczny staje się coraz bardziej złożony i wymagający. Jednym z kluczowych narzędzi, które znacząco wpływa na efektywność, bezpieczeństwo i innowacyjność w tej branży, jest technologia RFID (Radio-Frequency Identification). Jakie nowe wyzwania i możliwości niesie za sobą stosowanie RFID w handlu detalicznym?
Więcej…Nowe Wyzwania i Możliwości Technologii RFID

Współczesne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi i potrzebą redukcji emisji gazów cieplarnianych stawiają przed branżą odnawialnych źródeł energii nowe wyzwania i możliwości rozwoju. Kluczowym elementem w tej dziedzinie jest innowacja, która pozwala na tworzenie nowych rozwiązań, zwiększanie efektywności energetycznej oraz promowanie zrównoważonego rozwoju. Warto przyjrzeć się bliżej temu, dlaczego innowacje są kluczowe dla rozwoju branży OZE.
Więcej…Znaczenie Innowacji w Branży OZE

W dzisiejszych czasach technologie informatyczne, a szczególnie sztuczna inteligencja (AI), odgrywają coraz większą rolę w różnych dziedzinach życia, w tym także w branży budowlanej. Postęp w dziedzinie technologii AI przyczynia się do transformacji sposobu, w jaki projektowane są budynki, zarządzane są projekty budowlane i monitorowane są procesy na placu budowy. W tym artykule przyjrzymy się, jak technologie AI rewolucjonizują branżę budowlaną i jakie korzyści oraz wyzwania niesie to dla specjalistów w tej dziedzinie.
Więcej…Wykorzystanie Technologii AI w Realizacji Projektów

Sztuczna inteligencja (AI) to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów technologicznych, które rewolucjonizują sposoby działania firm i organizacji na całym świecie. Wraz z postępem w tej dziedzinie pojawiają się nowe trendy i innowacje w modelach podstawowych, które mają kluczowe znaczenie dla biznesu. W tym artykule przyjrzymy się najnowszym trendom w modelach podstawowych dla AI oraz ich wpływowi na różne branże.
Więcej…Nowe Trendy w Sztucznej Inteligencji

Budownictwo, jako dziedzina, stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które mogą poprawić efektywność, trwałość i równowagę konstrukcji. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków rozwoju są materiały kompozytowe, które przynoszą liczne korzyści i otwierają nowe możliwości w projektowaniu i budowaniu. Poniżej przedstawiamy, dlaczego kompozyty są kluczowym elementem przyszłości budownictwa.
Więcej…Kompozyty w budownictwie: Rewolucja w Konstrukcjach

W dzisiejszym świecie przemysłowym, rozwój nowoczesnych technologii staje się nieodłącznym elementem strategii przedsiębiorstw dążących do zwiększenia efektywności produkcji. Projektowanie hal produkcyjnych uwzględnia teraz nie tylko aspekty konstrukcyjne, ale także implementację innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które wspomagają procesy produkcyjne. Oto, jak nowatorskie technologie wpływają na projektowanie i funkcjonowanie hal produkcyjnych.
Więcej…Nowatorskie Rozwiązania w Projektowaniu Hal Produkcyjnych

Sektor usług wspólnych dla biznesu (BSS) odgrywa coraz istotniejszą rolę w globalnej gospodarce, a Polska wykazuje się znaczącym udziałem w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze. W ostatnich latach Polska stała się jednym z wiodących graczy na europejskim rynku BSS, przyciągając uwagę inwestorów i umacniając swoją pozycję jako atrakcyjnego miejsca do lokowania biznesu.
Więcej…Dynamiczny Rozwój Sektoru Usług Wspólnych

Eksport na międzynarodowe rynki stanowi niezwykle atrakcyjną możliwość dla przedsiębiorstw dążących do rozwoju i poszerzenia swojego zasięgu działalności. Jednakże wraz z możliwościami ekspansji pojawiają się również nowe wyzwania, przed którymi stają przedsiębiorcy. Jakie czynniki decydują o sukcesie na międzynarodowych rynkach i jak skutecznie przeciwdziałać potencjalnym trudnościom.
Więcej…Nowe Wyzwania na Międzynarodowych Rynkach

W obliczu dynamicznego rozwoju sektora budowlanego, przemysł stoi przed szeregiem nowych wyzwań, które wymagają szybkich i skutecznych rozwiązań. Kluczowe obszary, które obecnie stanowią przed nim największe wyzwania, to adaptacja do nowych technologii, konieczność zrównoważonego rozwoju oraz niedobór wykwalifikowanej siły roboczej.
Więcej…Era Dynamicznego Rozwoju - Wyzwania dla przemysłu

Współczesny krajobraz biznesowy zmienia się dynamicznie, a jednym z najważniejszych trendów jest rosnące znaczenie kwestii zrównoważonego rozwoju. Branża reklamy zewnętrznej (OOH) również staje przed wyzwaniami związanymi z dostosowaniem się do nowych wymogów i oczekiwań społecznych. Jakie nowe szanse i zagrożenia niesie ze sobą ten trend dla reklamodawców zewnętrznych
Więcej…Nowe Wyzwania i Szanse dla Reklamy Zewnętrznej

W dobie szybkiego rozwoju technologii i zmieniających się preferencji zakupowych konsumentów, dział obsługi klienta staje się kluczowym elementem strategii biznesowych. Ograniczenia wprowadzone przez pandemię, rosnący e-commerce oraz rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że te działy nie tylko utrzymują swoje znaczenie, ale także ewoluują, aby sprostać nowym wyzwaniom.
Więcej…Ewolucja Działów Obsługi Klienta w E-Commerce

REKLAMA