Aktualności

 

LSK Polska Centrum Dystrybucji 2 m

fot. LSK

5 grudnia LSK Polska Sp. z o.o. uroczyście otworzyła pierwsze logistyczne Centrum Dystrybucji w naszym kraju, obsługujące sieć sklepów KiK. Położony przy ul. Bliskiej 61 w Rabowicach (gmina Swarzędz), obiekt znacząco zwiększy efektywność procesów transportowych i magazynowych na rzecz znanej marki dyskontów. Wyposażona w najnowocześniejsze, przyjazne dla środowiska i pracowników rozwiązania hala Centrum liczy w sumie 34 908 miejsc paletowych. LSK Polska zatrudni docelowo ok. 130 osób.

 

Więcej…LSK Polska: nowe centrum logistyczne pod Swarzędzem z 40 000 mkw. powierzchni magazynowej

Najbardziej Aromatyczny Festiwal
IV edycja Rum Love Festiwal odbędzie się 23-24 czerwca 2023 roku w znanym i kochanym miejscu na mapie Wrocławia jakim jest Centrum Kultury Czasoprzestrzeń - Zajezdnia Dąbie. W poprzednich latach była to na tyle niezwykła impreza, która sprawia, że na naszych ustach pojawia się jedno pytanie: czym zaskoczy nas czwarta edycja i organizatorzy tym razem? Niezależnie od uzyskanej odpowiedzi jedno jest pewne. Zachwyci ona nas niezwykłą kombinacją smaków i aromatów rumów z całego świata.

Więcej…Najbardziej Aromatyczny Festiwal po raz kolejny we Wrocławiu

Sylwestrowe petardy
Petardy nie należą do zbyt widowiskowych i rozrywkowych fajerwerków, ale bywają wykorzystywane na Sylwestra do amatorskiego zastosowania. Te nieduże produkty pirotechniczne są produkowane głównie dla głośnego huku, czyli w celu generowania efektu hałasu. Mają przede wszystkim naśladować odgłosy dźwiękowe innych fajerwerków oraz broni militarnej. Niekiedy pojawia się mocny, krótki błysk, który jest skutkiem ubocznym generowania hałasu. Petardy oprócz Sylwestra najczęściej używane są do odstraszania dzikich zwierząt, w wojsku, do gier sportowych i paramilitarnych oraz na stadionach.

Więcej…Sylwestrowe petardy - przegląd

shell
Shell wystartował z promocją, w której obecni i nowi klienci, w ramach programu lojalnościowego Shell ClubSmart, otrzymają 30 groszy rabatu za każdy litr paliwa Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel. Nie ma żadnych limitów określających liczbę czy częstotliwość tankowań, a jednorazowo można otrzymać rabat za zakup maksymalnie 50 litrów paliwa. Akcja potrwa do 31 sierpnia 2022 roku.

Więcej…Tankuj korzyści z Shell - teraz taniej 30 groszy na litrze

 baumit parasol wroclaw m

Podopieczni MKS Parasol Wrocław, grają w tym sezonie piłkami ufundowanymi przez firme Baumit

| Fot. Baumit

 

Jak ważne w życiu są aktywność fizyczna i zdrowy styl życia doskonale wszyscy wiemy. Wie to także firma Baumit, dlatego od lat regularnie podejmuje działania na rzecz rozwoju ruchowego dzieci i młodzieży. Tym razem po raz kolejny wspiera w rozwijaniu talentu i sportowej pasji młodych piłkarzy – podopiecznych MKS Parasol Wrocław.

Więcej…Baumit wspiera młodych piłkarzy

Paclan woreczki strunowe z nadrukiem 1

fot. Paclan

Wszyscy zgodnie przekonują, aby jeść dużo warzyw – w końcu to samo zdrowie! Mają mnóstwo witamin, dostarczają niezbędne białko, regulują pracę układu trawiennego i mają niską kaloryczność. Jednak dla niektórych, szczególnie tych najmłodszych, to jedynie zbędny dodatek do posiłku, a lista ich zalet nie jest wystarczającą motywacją, aby zacząć je jeść. Jak odczarować mit „nijakich” warzyw i zachęcić dzieci do ich jedzenia? Najlepiej zacząć wiosną!

 

Więcej…Smacznie, zdrowo, kolorowo – jedzenie warzyw nie musi być nudne!

Współwłaściciel kaliskiej Brewy
Współwłaściciel kaliskiej firmy Brewa Maciej Borowiak został mianowany na stanowisko wiceprezesa Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV. Główne cele nowego zarządu stowarzyszenia to obniżenie stawki VAT na produkty OZE, ułatwienia dla budowy instalacji fotowoltaicznych dla firm oraz wyrównanie zasad w zakresie zmian dystrybutora energii.

Więcej…Współwłaściciel kaliskiej Brewy wiceprezesem Stowarzyszenia BFP PV

Microsoft Office
Firma Microsoft powstała w 1975 roku i wyewoluowała z drobnego przedsiębiorstwa informatycznego w światowego lidera oprogramowania. Obecnie najpopularniejszymi produktami giganta z Redmond są oczywiście systemy operacyjne Windows, pakiety biurowe MS Office oraz liczne usługi w chmurze. Jak nietrudno się domyślić, w historii firmy o niemal 50-letniej obecności na rynku musi znajdować się sporo programów, które z różnych przyczyn przestały być rozwijane przez zespoły deweloperów. W niniejszym tekście przyglądamy się porzuconym aplikacjom z Microsoft Office.

Więcej…Nierozwijane programy Microsoft Office

businessman reading contract closeup1
Notariusz to zawód, na którego wykonywanie decyduje się bardzo wiele osób. Nie ma się temu, co dziwić, bo jest on dobrze płatny i może przynieść całkiem sporo satysfakcji. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób notariuszem zostać i jakie ten specjalista ma możliwości. Warto również mieć świadomość tego, w jakich okolicznościach należy z pomocy notariusza skorzystać.

Więcej…Kim jest notariusz i jakie ma możliwości?

monety kolekcjonerskie
Co mają w sobie minione epoki, że niezmiennie inspirują i fascynują? Co sprawia, że tak wiele osób stara się poznać dzieje historii kraju oraz świata? Zapewne jest to tajemnica, która tkwi w pamiątkach historycznych, starych obrazach, książkach, numizmatach. Ci, którzy je zbierają, zwykle podchodzą do nich z dużą dozą szacunku, traktując je jako wskazówki do poznawania dawnych dziejów. Zachowane do dziś przedmioty, które mają wartość historyczną, powstawały dla upamiętnienia szczególnych okoliczności, a dzięki nim można dowiedzieć się więcej o tamtych wydarzeniach.
Więcej…Jak powstają monety kolekcjonerskie?

Usługi symulacji wtrysku
Działalność firmy PAWFORM obejmuje dwa główne obszary: projekty wdrożeniowe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz sprzedaż i wdrożenia oprogramowania do symulacji wtrysku Moldex3D. Wykorzystując doświadczenia zdobywane w tych dwóch obszarach działalność, a w przeszłości będąc użytkownikiem i dystrybutorem oprogramowania Autodesk Moldflow Insight czy Autodesk Moldflow Advisor, świadczymy usługę symulacji wtrysku, analizy moldflow dla klientów, którzy nie są użytkownikami / właścicielami oprogramowanie do symulacji wtrysku.

Więcej…Usługi symulacji wtrysku, analiza moldflow - optymalizacja detali oraz form wtryskowych

przemysł
Na automatyzację poszczególnych procesów w zakładach przemysłowych decyduje się coraz więcej firm. Trend widać również w Polsce, która mimo pandemicznych zawirowań w całej branży w ubiegłym roku znalazła się w czołowej piętnastce państw, których takie rozwiązania są najczęściej wdrażane. Liderami są nadal Stany Zjednoczone i kraje Dalekiego Wschodu, a łączna wartość rynku szacowana jest na prawie 170 miliardów dolarów.

Więcej…Przemysł 4.0. Jak roboty usprawniają pracę zakładów?

Pomoc sektorowa
O bezwzględne i pilne przyznanie pomocy sektorowej dla firm pracujących dla targów zwraca się ponownie do rządu Komitet Obrony Branży Targowej. Pochodzące z takiego wsparcia środki zrekompensowałyby dotkliwe straty, jakie od początku pandemii ponoszą przedsiębiorstwa targowe. Dzięki „zastrzykowi finansowemu” zajmujące się np. budową stoisk czy spedycją targową firmy pozostałyby w branży, doczekując do końca epidemii. 

Więcej…Pomoc sektorowa na restart targów – branża apeluje do rządu

oknoplus
Dynamiczny rozwój wirtualnego doradztwa, wprowadzenie do oferty innowacyjnych rozwiązań, które łączą w sobie nowoczesne wzornictwo i doskonałe parametry, rozszerzenie sieci sprzedaży i wisienka na torcie, a może swoista klamra kompozycyjna – nowa identyfikacja wizualna. O tym, jak zmienia się marka OknoPlus i skąd pomysł na zmiany opowiada Dawid Mickiewicz, Kierownik Marketingu OknoPlus.

Więcej…Marka z widokiem na nowoczesność. Odświeżona identyfikacja wizualna OknoPlus

Programista
Chcąc mieć w zespole pracownika, który w jak największym stopniu odpowiada aktualnym potrzebom organizacji, warto stworzyć mu warunki do zdobycia najistotniejszych umiejętności. Z takiego założenia wyszła firma Sages, która pod jedną ze swoich marek stworzyła kurs Java Developer PRO. Najlepsi uczestnicy tego programu będą mieli okazję rozwijać się jako Java Developer w firmie Sages. Stawka jest naprawdę wysoka, gdyż na tym stanowisku można liczyć na wynagrodzenie rzędu 10 000 tys. netto oraz całkowity zwrot kosztów udziału w programie.

Więcej…Programista szyty na miarę? To możliwe!

Podkategorie