A A A

Aktualności

value added taxOd 1 listopada 2019 roku podatnicy mogą składać wnioski o tzw. Wiążące Informacje Podatkowe (WIS). I choć mogą one dotyczyć stanu prawnego, który obowiązuje po 1 kwietnia 2020 r., pełna ochrona z nich wynikająca ma miejsce od 1 lipca 2020 r. Od tego dnia, będącego też dniem wejścia w życie nowej matrycy VAT, decyzje w sprawie WIS będą wiążące, w związku z czym organy podatkowe nie mogą kwestionować stawki VAT, jeżeli będzie ona ustalona na podstawie WIS. Jak alarmują organy wydające WIS, podatnicy nadal jednak często mylą nowy instrument, z obowiązującymi od dawna interpretacjami przepisów prawa podatkowego.

alergiaW dzisiejszym świecie alergia dotyka coraz więcej osób, stąd zyskała miano choroby cywilizacyjnej. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 30-40% ludzi cierpi na choroby alergiczne, a tendencja będzie narastać.

turystyka
Polskie morze to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków planujących letni urlop. Nic dziwnego zatem, że baza noclegowa w nadmorskich miejscowościach na przestrzeni lat rozbudowała się w znacznym stopniu. Jednocześnie przez minione dekady zmienił się sposób spędzania przez turystów wolnego czasu oraz ich preferencje w stosunku do miejsc, w których zatrzymują się na czas wakacji.

kaizen.info
Przygotowywanie dokumentacji cen transferowych wiąże się nie tylko z wypełnianiem zobowiązań nałożonych na podatnika przez poszczególne ustawy – to także szczegółowy opis przebiegu transakcji z podmiotem powiązanym i złożenie wyjaśnień (już w początkowej fazie sporządzania dokumentacji) w odniesieniu do ewentualnych wątpliwości lub pytań skierowanych przez organy podatkowe.

Podkategorie