Zarządzanie firmą w praktyce
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jeśli planujesz założenie działalności gospodarczej, nie możesz zapomnieć o siedzibie swojej firmy. Nowa działalność gospodarcza musi posiadać adres, pod którym będzie zarejestrowana. Istnieje możliwość zarejestrowania swojej firmy w mieszkaniu, jednak ta opcja nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem czy to pod względem wizerunkowym czy funkcjonalnym. Czasem też gdy wynajmujemy mieszkanie, jego właściciel nie zawsze wyraża na to zgodę by było one siedzibą firmy.

 

Co dalej?

Wtedy wkracza właśnie wirtualne biuroczy też wirtualny adres, gdyż właśnie adres jest pierwszą i podstawową usługą wirtualnego biura. Przy zakładaniu firmy podajemy adres wynajętego przez nas wirtualnego biura i na ten adres będzie przychodziła nasza korespondencja. Pracownicy wirtualnego biura będą odbierali za nas pocztę i informowali nas o jej nadejściu, czy to drogą telefoniczną czy też mailową jeśli np. potrzebny będzie skan. Najlepsze Wirtualne Biura mają opcję gwarancji powiadomienia o poczcie, co jest naprawdę istotne w przypadku listów urzędowych z określonym czasem na odpowiedź.

 

Dla kogo?

Chciałoby się powiedzieć, że dla każdego. I nie jest to duża przesada. Wirtualne biura to najlepsze rozwiązanie dla osób, których z najróżniejszych powodów nie ma na miejscu. Przede wszystkim dla freelancerów, projektantów, zdalnie pracujących informatyków czy ilustratorów. Można wygodnie pracować z domu lub w podróży i nie trzeba się martwić, że ważny faks lub list zostanie pominięty i nie zdążymy na niego odpowiedzieć. 

Dla przedsiębiorstw, które otwierają filię w nowym mieście i tzw. start-upów, przeważnie młodzi przedsiębiorcy, którzy otwierają swoją pierwszą firmę i nie do końca wiedzą "z czym się to je".

 

"Czy to tylko adres?" czyli o innych usługach

Bardzo często wiele wirtualnych biur w swojej ofercie posiada przestrzeń biurową, czy to dodatkowy gabinet czy też salę konferencyjną którą możemy bez problemu wynająć. Jest to bardzo wygodna opcja jeśli musimy przeprowadzić ważną rozmowę służbową lub przedstawić projekt, nad którym pracowaliśmy kilka długich miesięcy. Często również idzie za tym odpowiedni sprzęt do prezentacji projektor lub komputer. 

Bardzo często też oferują też usługi księgowe. Wtedy zakładając firmę poza adresem naszej działalności gospodarczej mamy profesjonalną pomoc przy zakładaniu firmy rejestrację podmiotów gospodarczych w KRS, ZUS, US czy GUS. Wypełnianie deklaracji podatkowych, PiTów, porady prawne, coworking, pomoc przy pisaniu biznes planów, pomoc przy dotacjach lub porady informatyczne - jest to wiele udogodnień dla młodych przedsiębiorców. I nie tylko.

 

Czy jest jakieś - przeciw?

A więc skoro wszyscy na tym korzystają, czy są jakieś minusy? Jakie są koszta takiego Wirtualnego biura? 

Minusy

Minusów wydaję się, że jest nie wiele, a prawie wcale. Jedynym wartym wspomnienia jest kwestia, czy to aby do końca legalne? Owszem! Korzystanie z wirtualnych biur jest w stu procentach legalne, jednakże na forach prawnych pojawiła się dyskusja poparta historiami, gdzie Urząd Skarbowy kwestionował nadanie numeru NIP, argumentując "brakiem wykonywania funkcji zarządczych pod wskazanym adresem". Szczęśliwie, bo już w 2014r. NSA szybko rozwiał wątpliwości popierając taką działalność, jaką są Wirtualne Biura.

Jakie to są koszta?

Wydawałoby się, że koszta takiej usługi mogą być wysokie - nic bardziej mylnego! Wyszukiwarki internetowe wskazują ceny już od około 50zł za miesiąc, a średni koszt wysokiej jakości usług biura, w centrum dużego miasta to około 200zł za miesiąc. Także koszt wielkiej dogodności jaką jest Wirtualne biuro zdecydowanie nie jest wysoki!

Więcej informacji
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/ - usługa wirtualnego biura.

REKLAMA