A A A
Każdy, kto prowadzi firmę budowlaną musiał, spotkać się z problemem zepsutych maszyn. Bardzo często są to ogromne maszyny budowlane, typu koparki, dźwigi, HDS-y, ładowarki, walce czy gruszki do betonu. W nieodpowiednim momencie awaria każdej z nich może ponieść za sobą wielkie konsekwencje. Skutkiem mogą być nie tylko opóźnienia, ale także ogromne kary finansowe. Sprawdź, jak mobilny serwis może pomóc ci możliwie jak najszybciej rozwiązać problem zepsutej koparki, i nie tylko.

 

Szybkie działanie kluczem do sukcesu, czyli jak działa mobilny serwis maszyn budowlanych

Mobilny serwis maszyn budowlanych, rolniczych czy górniczych, ma jedno najważniejsze zadanie. Przede wszystkim chodzi tutaj o szybką i pewną diagnozę, tak aby można było jak najszybciej przystąpić do naprawy. Zwykle w przypadku awarii dużych maszyn budowlanych problem nie leży w jednym miejscu, ale ma charakter ogólny. Może okazać się, że jedna nieszczelność spowodowała awarię w kilku miejscach. Dlatego odpowiednia diagnoza jest tutaj kluczowa. W innym przypadku, jeśli nie naprawi się wszystkich miejsc, które uległy awarii, problem szybko powróci, a to zwiastuje kolejne opóźnienia.

Zadaniem mobilnego serwisu maszyn budowlanych jest szybka reakcja i zbadanie problemu oraz, jeśli to możliwe, demontaż uszkodzonych elementów i jak najszybsze dostarczenie całości do bazy. W pewnym sytuacjach nie ma możliwości demontażu uszkodzonego elementu i trzeba przetransportować całą maszynę. Jednak w przypadku wezwania odpowiedniego serwisanta, często firma odzyskuje maszyny dużo szybciej, niż przez oględne zbadanie problemu.

Warto dodać, że w wielu przypadkach jest możliwa naprawa na miejscu. W takiej sytuacji zaoszczędza się nie tylko czas, ale i sporo pieniędzy!

Usługi, jakie wykonuje się przez firmy zajmujące się naprawą sprzętu budowlanego i hydrauliki siłowej, to najczęściej:

  • regeneracja pomp hydraulicznych
  • regeneracja silników hydraulicznych
  • naprawa siłowników hydraulicznych
  • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych
  • regeneracja mostów napędowych
  • naprawa zmienników momentu obrotowego
  • dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej
  • testy podzespołów hydraulicznych

 

  • 20190222 094346

 

Regeneracja pomp hydraulicznych – profesjonalne podejście do problemu

Każdą naprawę trzeba zacząć od zdiagnozowania problemu. Diagnoza powinna opierać się nie tylko na standardowych oględzinach, ale także być rozszerzona o odpowiednie testy, aby wykluczyć wszystkie ewentualności.

Po szczegółowej diagnozie należy sprawdzić, czy regeneracja danego podzespołu jest opłacalna czy lepiej wymienić część na nową. W przypadku mocno zużytych elementów lub takich, które nie były poddawane serwisom, zdarza się tak, że pozostaje jedynie wymiana.

Każdy, kto zajmuje się budownictwem, rolnictwem i innymi branżami, które wykorzystują ciężki sprzęt, powinien zadbać o serwis swoich maszyn i narzędzi. Serwis, czy to całego sprzętu, czy najważniejszych elementów, takich jak pompa hydrauliczna, silniki hydrauliczne lub rozdzielacze, pozwoli znacznie przedłużyć żywotność sprzętu. Serwis maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych pozwala także zapobiec ogromnym kosztom. Bardzo często bagatelizowane są drobne wycieki i na pozór nieznaczące rzeczy, które powodują coraz to większe i nierzadko nieodwracalne szkody. Dlatego warto zadbać o odpowiedni serwis już w momencie, kiedy widać najdrobniejsze nieszczelności lub inne niepokojące objawy.

 

158 640x480

 

Regeneracja silników hydraulicznych – co w trawie piszczy

Silniki hydrauliczne to jedne z najważniejszych elementów każdej ciężkiej maszyny. Bez nich wiele rzeczy by nie działało. A kiedy ulegną awarii, właśnie tak się dzieje. Regeneracja silników hydraulicznych często jest bardzo kosztowna, dlatego jeszcze raz warto zwrócić uwagę na serwis i odpowiednio wcześnie odezwać się do fachowca.

 

20190508 194954

 

Objawy awarii koparek i innych maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych

Zwykle firma nie może pozwolić sobie, aby każdy operator miał swoją koparkę, dbał o nią i był pewny sprzętu, którym jeździ. Najczęściej jest tak, że do jednej koparki, dźwigu, traktora czy kombajnu jest wielu operatorów/kierowców. Niestety niesie to ze sobą pewne konsekwencje. Operator, który ma maszynę na własność, zawsze zauważy odpowiednio szybko, że coś jest z nią nie tak. Koparka traci na mocy? Ramię chodzi zbyt wolno lub ma za mało siły? A może mechanizm pracuje w mniejszym zakresie ruchu? Często takie objawy mogą świadczyć o zbliżającej się awarii, dlatego jeśli takie zauważysz, to koniecznie skontaktuj się z mobilnym serwisantem maszyn budowlanych i hydrauliki siłowej!

 

galeria 53 orig

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://hydroserwishs.pl

Nasze serwisy

aobiznes250x67   KAIZEN logo   wbiznesie logo eDokumenty logo