Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 baumit parasol wroclaw m

Podopieczni MKS Parasol Wrocław, grają w tym sezonie piłkami ufundowanymi przez firme Baumit

| Fot. Baumit

 

Jak ważne w życiu są aktywność fizyczna i zdrowy styl życia doskonale wszyscy wiemy. Wie to także firma Baumit, dlatego od lat regularnie podejmuje działania na rzecz rozwoju ruchowego dzieci i młodzieży. Tym razem po raz kolejny wspiera w rozwijaniu talentu i sportowej pasji młodych piłkarzy – podopiecznych MKS Parasol Wrocław.

 

 

Piłka nożna była zawsze w Polsce popularna, jednak w ostatnich latach, głównie za sprawą sukcesów Roberta Lewandowskiego, zainteresowanie tą dyscypliną w naszym kraju jeszcze przybrało na sile. Interesują się nią nie tylko dorośli, lecz także dzieci, które chcą być jak kapitan naszej drużyny narodowej. I trzeba się z tego cieszyć – nie tylko w kontekście przyszłości polskiego futbolu, lecz przede wszystkim dlatego, że sport oraz ruch są bardzo ważne w życiu dziecka. Uprawianie piłki nożnej w młodym wieku niesie za sobą wiele korzyści, związanych z ogólnym rozwojem oraz kształtowaniem odpowiednich postaw – szczególnie, gdy odbywa się pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

 

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

 

MKS Parasol Wrocław od blisko 40 lat wspiera rodziców w procesie wychowania oraz rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, stwarzając im możliwość gry w piłkę nożną w najwyższych ligach wojewódzkich, a w czasie wakacji oraz ferii zimowych uczestnictwa w półkoloniach czy obozach.

Biorąc udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez klub, młodzi adepci uczą się nie tylko piłkarskiego rzemiosła, lecz także wytrwałości, systematyczności, opanowania, pracy zespołowej, jak również budowania relacji, odpowiedzialności, radzenia sobie ze stresem czy poszanowania zasad fair play – na boisku i poza nim. Wykwalifikowani trenerzy edukują swoich podopiecznych jak odpowiednio się odżywiać, opowiadają o zbilansowanej diecie oraz aktywnie promują zdrowy, ekologiczny tryb życia. Wszystko to pozwala dzieciom i młodzieży lepiej funkcjonować w społeczeństwie i masz szansę zaprocentować tym, że będą sobie lepiej radzić także w dorosłym życiu.

Firma Baumit, angażująca się w promowanie filozofii zdrowego mieszkania i zdrowego stylu życia doskonale zdaje sobie sprawę, że pierwsze lata w rozwoju człowieka są kluczowe, co regularnie potwierdza, angażując się w różnego rodzaju akcje promujące aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Tym razem ufundowała 140 profesjonalnych, markowych piłek, dzięki którym młodzi adepci MKS Parasol mogą poczuć się jak gwiazdy europejskiego futbolu.

 robert cichy parasol wrocaw aleksandra gilewska baumit daniel sroka parasol wroclaw m

Od lewej: Dyrektor Sportowy Parasol Wrocław, trener piłki nożne – Robert Cichy, Marketing Manager Baumit Polska – Aleksandra Gilewska oraz V-ce Prezes i Koordynator ds. komunikacji i wizerunku Parasol Wrocław – Daniel Sroka | Fot. Baumit

 

 

Mecenas sportu

 

Procent materiałów budowlanych od lat promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych, angażując się w akcje społeczne, które pozytywnie wpływają na ich rozwój ruchowy. Wystarczy przywołać choćby Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków w Piłce Nożnej, w których znany producent chemii budowlanej wystąpił w roli sponsora turnieju. W zawodach wzięło udział blisko 4 tysiące dzieci. Miały one szansę rozegrania meczów na profesjonalnie przygotowanych boiskach i pod okiem zawodowych sędziów. Z kolei piłkarskim wydarzeniem, które zainicjowała firma Baumit, był turniej Baumit Junior Soccer. Akcja była skierowana do najmłodszych piłkarzy (U10), a zwycięzcy lokalnych etapów walczyli później w międzynarodowym turnieju European Baumit Championship.

W Baumit wierzymy, że wychowanie fizyczne niesie za sobą wiele dobrego. Dziecko nie tylko aktywnie spędza wolny czas, lecz także kształtuje swój charakter, poznaje zasady zdrowego odżywiania. To wszystko jest bardzo ważne. Wyrabia i utrwala dobre nawyki. Ruch, zbilansowana dieta, a także jakość otoczenia, powietrza, którym oddychamy – zarówno na zewnątrz, jak w budynkach – to podstawa dobrego samopoczucia – fizycznego i psychicznego. Im wcześniej zaczniemy uczyć tego nasze dzieci, tym lepiej będzie im się żyło także w przyszłości – podsumowuje Aleksandra Gilewska.