A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

zespoly lozyskoweSzukasz wydajnego łożyska w oprawie? Potrzebujesz bezawaryjnego produktu, który spełni Twoje oczekiwania? Koniecznie sprawdź zespoły łożyskowe dla wymagających, dostępne w ofercie hurtowni Sped!

 

Bogata i różnorodna oferta może sprawiać problemy z wyborem tego jedynego produktu. Dlatego zawsze warto posiłkować się opiniami innych klientów. Jednakże hurtownia łożysk Wrocław od samego początku stawia na jakość, dlatego bez względu na to, którego producenta wybierzesz, możesz być pewny, że otrzymasz kompletne i wydajne łożysko w obudowie.

 

Zespoły łożyskowe – krótka charakterystyka

Typowy zespół łożyskowy https://sped.pl/oferta/zespoly-lozyskowe/ składa się z łożyska oraz obudowy. Z reguły posiada również inne elementy, takie jak koszyk, smarownicza, kuliste gniazdo i osłonka stalowa lub wyprodukowana z tworzywa sztucznego. Tak skonstruowany komponent jest gotowym do zabudowy elementem, wyposażonym we wszystkie części, jakie są potrzebne.

Oprawa może podnosić znacząco niektóre parametry łożyska. W większości przypadków komponent jest trwalszy i ma wydłużoną żywotność, szczególnie pracując w ekstremalnych warunkach – na przykład w mocno zabrudzonym otoczeniu. Obudowy produkuje się ze stali, żeliwa lub z tworzyw przemysłowych. Natomiast w przypadku łożysk najpopularniejsze okazują się produkty kulkowe poprzeczne. Oczywiście zespoły łożyskowe dostępne są również w innych wariantach – na przykład z łożyskami stożkowymi czy samonastawnymi.

 

Rodzaje zespołów łożyskowych i ich zastosowanie

Z reguły zespoły łożyskowe dzieli się ze względu na rodzaj oprawy. I tym samym wyszczególniamy łożyska z oprawami dzielonymi oraz niedzielonymi.

 

Oprawy dzielone

Stosuje się je głównie przy łożyskach, których średnica przekracza 5 cali. Do zalet tego rozwiązania zalicza się możliwość wymiany poszczególnych części, jeśli te ulegną uszkodzeniu.

 

Oprawy niedzielone

Analogicznie do opraw dzielonych, wariant niedzielony stosuje się przy łożyskach, których średnica nie przekracza 5 cali. Niestety, jeśli jakiś element komponentu ulegnie uszkodzeniu, wymianie podlega cały mechanizm. Na rynku można znaleźć oprawy niedzielone w różnych wariantach:

  • oprawy blaszane, w tym trójkątne, owalne, okrągłe, kwadratowe
  • oprawy kołnierzowe, w tym trójkątne, kwadratowe, okrągłe i owalne
  • wariant stojąco-wiszący

Łożyska w obudowie zarówno dzielonej, jak i niedzielonej znajdą zastosowanie przede wszystkim w mocno zapylonych aplikacjach. Oprawa jest świetnym dodatkowym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami różnego rodzaju. Dzięki temu zespoły łożyskowe najczęściej pracują w branży drzewnej, spożywczej, górniczej, budowlanej, a także w typowych maszynach rolniczych.

 

Gdzie kupić zespoły łożyskowe?

Jeśli interesują Cię zespoły łożyskowe do zadań specjalnych i specyficznych miejsc, koniecznie sprawdź ofertę wrocławskiej hurtowni łożysk Sped. Od ponad 20 lat dostarczają najlepsze rozwiązania swoim klientom. Dodatkowo firma kładzie nacisk na dystrybucję produktów tylko i wyłącznie sprawdzonych, które spełniają oczekiwania i wymagania interesantów. Sped od wielu lat współpracuje z renomowanymi markami. W ofercie dostępne są zarówno tanie łożyska toczne, które znajdziesz na stronie https://sped.pl/kategorie/lozyska/, jak i droższe alternatywy. W zależności od potrzeb w asortymencie znajdziesz między innymi łożysko w obudowie FAG, Koyo, NSK, Timken, INA, Dodge, SNR czy MGK. A mając problemy z doborem, koniecznie skorzystaj z pomocy ekspertów zasiadających w zespole hurtowni Sped.