Porady
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Recepcja jest pierwszym miejscem, z którym gość lub klient ma kontakt po przekroczeniu drzwi. Od jej aranżacji i klimatu zależy, czy zechce on zostać na dłużej i powierzyć firmie swoje sprawy czy też poszuka innego usługodawcy. Dlatego odpowiednia aranżacja wnętrz jest nie tylko kwestią upodobań, ale też potrzeby, a nawet konieczności. Co zmienić się w wystroju recepcji i jakie są modne rozwiązania?

 

Recepcja jako wizytówka firmy

Pomieszczenie recepcyjne nie jest wynalazkiem obecnych czasów. Recepcje funkcjonowały już w XIX wieku jako miejsca obsługi gości w hotelach czy stróżówki w wejściach do zakładów. Pomijając dawne czasy, większość osób kojarzy recepcję z surowym pomieszczeniem wyposażonym w ladę oraz regał z przegródkami na listy czy klucze. Od niedawna nie tylko zmienił się wystrój takich wnętrz, ale też pojawiły nowe i nietypowe meble recepcyjne.

Najważniejszym elementem wystroju tego pomieszczenia jest lada recepcyjna. To ona zajmuje centralne miejsce, przyciąga uwagę zaraz po wejściu i jest strefą pierwszego kontaktu z obsługą. W nowoczesnych aranżacjach tradycyjne, brązowe konstrukcje na wysoki połysk zastępują modele o unikalnych kształtach, kolorach i kompozycjach. Wybierając meble recepcyjne warto zwrócić uwagę właśnie na ten element aranżacji wnętrz. Lada recepcyjna powinna stanowić najlepszą i najbardziej elegancką wizytówkę biura.

 

Przyjazne i godne zaufania wnętrze

Aranżacja wnętrz recepcji nie ogranicza się jednak do stworzenia miejsca reprezentacyjnego. Nie każdego gościa czy klienta zadowoli niestandardowy design otoczenia. Często jest to również pomieszczenie pełniące funkcję poczekalni. Dlatego powinno zapewniać maksymalny komfort i być miejscem generującym pozytywne emocje. Jak to rozumieć?

Nietrudno sobie wyobrazić konieczność półgodzinnego oczekiwania na przyjęcie w wychłodzonej poczekalni o szarych ścianach, siedząc na twardym drewnianym krześle. Najbardziej niecierpliwi goście zrezygnują z oczekiwania i opuszczą progi firmy. Dlatego projektowanie wnętrz recepcji powinno uwzględniać wygodne meble tapicerowane, stoliki, przyjazny kolor ścian o ciepłym odcieniu. Nie bez znaczenia są tu kolorowa lada recepcyjna oraz dekoracje wnętrz np. w formie obrazów czy roślin.

 

Design inny niż wszystkie

Tym, co szczególnie zwraca uwagę i na długo pozostaje w pamięci jest unikalność. Przykładowo lada recepcyjna wykonana z surowego drewna i ozdobiona kompozycją zieleni będzie zapowiedzią niestandardowego podejścia do designu, a w efekcie również do świadczonych usług. Meble o nietypowym kształcie, kolorystyce, tworzone z różnych materiałów, wyposażone w wycinane laserowo logo czy podświetlenie LED to tylko kilka przykładów na aranżację lady recepcyjnej.

Spersonalizowane meble recepcyjne to doskonały sposób na odzwierciedlenie charakteru firmy, jej podejścia do klienta i świadczonych usług, a także wyróżnienie się wśród wielu innych firm z tej samej branży. Możliwości w tym zakresie ogranicza jedynie wyobraźnia. Puszczając jej wodze można decydować o kształtach, rozmiarach, wyposażeniu, kolorystyce czy sposobach wykończenia, które będą inne niż wszystkie.

 

Artykuł powstał we współpracy z ladyrecepcyjne.com.pl