Porady
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

główne 4913GBimpressionblack tdtt portal large
Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, od samego początku muszą mieć świadomość podstawowych zasad funkcjonowania w tym świecie. Nie wystarczy bowiem otworzyć działalność i czekać na pierwsze realizacje. Tuż przed rozpoczęciem funkcjonowania firmy, konieczne jest podjęcie szeregu decyzji i dopełnienie formalności urzędowych. Każdy właściciel osobiście odpowiada za swoje przedsiębiorstwo. Jest zobowiązany do podpisywania dokumentów prawnych, poświadczających wiarygodność jego i firmy. Podpisywanie pism z upływem kolejnych miesięcy, stanie się swojego rodzaju rutyną. Przedsiębiorca niejednokrotnie będzie zmuszony złożyć podpis pod raportem, umową czy innym dokumentem prawnym. Dlatego też istotnym elementem już na początku istnienia marki, jest zadbanie o profesjonalną pieczątkę firmową. Dlaczego posiadanie jej jest tak znaczące z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej?

 

 

 

 

Czy pieczątki firmowe są obowiązkowe?

Niewielka, a jak przydatna. Pieczątka firmowa, bo o niej mowa, stanowi jeden z podstawowych narzędzi każdego przedsiębiorcy. Wielu z nich wychodzi bowiem z założenia, że jest zakupem obligatoryjnym, by móc rozpocząć działalność gospodarczą. Tymczasem okazuje się jednak, że owszem zamówienie pieczątki wiąże się z wieloma korzyściami, jednak należy zaznaczyć, że nie jest to czynność narzucona przez prawo. Nie istnieje żadna norma czy też regulacja prawna, która wyrażałaby konieczność, by zamówić pieczątkę wraz z uruchomieniem działalności. Warto jednak zaznaczyć, że choć przepisy prawne rzeczywiście nie deklarują takiego obowiązki, to chociażby Urząd Skarbowy czy instytucje bankowe, wymuszają tę czynność w procesie rejestracji. Oczywiście istnieje możliwość pominięcia tego kroku, jednak wymaga to złożenia stosownych oświadczeń. Pytanie czy warto, szczególnie że najwyższej jakości pieczątki Olsztyn, można zamówić online bez wychodzenia z domu i nie jest to kosztowna inwestycja?

Pieczątki Olsztyn

 

W jaki sposób zamówienie pieczątki ułatwia funkcjonowanie firmy?

Podstawowym celem pieczątek w firmie jest potwierdzenie czy też uwiarygodnienie podpisu na dokumentach. Dzięki temu narzędziu, wiele z nich nie musi być ręcznie podpisywanych, co znacząco przyspiesza pracę szczególnie, gdy np. umowa zbudowana jest z kilkudziesięciu stron, a każdy kooperant oczekuje kopii pisma. Podobnie wygląda praca w księgowości, gdzie każdego dnia przewijają się setki faktur. Dodatkowo nowoczesne pieczątki Olsztyn, charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania, mogą pełnić funkcję identyfikacyjną, a często wręcz marketingowo-reklamową. Wzbogacając ich treść chociażby o logo czy też modny w ostatnim czasie kod QR, stają się oryginalnym gadżetem promocyjnym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pieczątek. Ułatwieniem dla wyjątkowo zabieganych przedsiębiorców są pieczątki kieszonkowe. Tę wygodną, niewielką formę stempla, można nosić przy sobie. Dzięki temu przedsiębiorca będzie w stanie wiarygodnie potwierdzić dokument bez względu na to, gdzie aktualnie się znajduje. Warto również zaznaczyć, że wiele dokumentów bazujących na standardowym wzorze, wciąż wymaga podpisu wraz pieczątką firmową.

obraz 4

 

Pieczątki Olsztyn - na który model się zdecydować?

Rozwój technologii i parków maszynowych, pozwala firmom na szybką i efektywną realizację zamówień. Producenci tacy jak ten https://taniestemplowanie.pl/ realizują wyłącznie najwyższej jakości rozwiązania, dzięki którym odpowiadają potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Posiadają w swojej ofercie wiele modeli pieczątek o szerokim zastosowaniu. Produkują w wielu kształtach oraz o różnym przeznaczeniu, co sprawia, że pieczątka podobnie jak wizytówki, pełni funkcję identyfikacji wizualnej firmy. Wybór odpowiedniego modelu należy uzależnić od tego czemu ma służyć narzędzie. Pieczątki Olsztyn mają bowiem w ofercie zarówno standardowe pieczątki firmowe, imienne, lekarskie czy szkieletowe, ale i pieczątki datowniki, numeratory lub stemple drewniane. Te ostatnie wykorzystuje się także do celów marketingowych w tym m.in. do potwierdzania kolejnych zakupów w programach lojalnościowych sklepów.

 

Ile czasu trwa wyrobienie pieczątki firmowej?

W XXI wieku wyrobienie pieczątki jest realizacją w pełni zautomatyzowaną. Aby złożyć zamówienie nie trzeba nawet wychodzić z domu. Można tego dokonać przez stronę internetową producenta. Pieczątki online gwarantują klientom ekspresowe wykonanie gadżetu i równie sprawną wysyłkę produktu. Dzięki temu zamawiający może korzystać z narzędzia już kolejnego dnia. Szybka, darmowa wysyłka odbywa się na terenie Olsztyna. Pieczątkę pod drzwi klienta dostarcza kurier. Istnieje również możliwość dostawy zamówienia do wybranego paczkomatu.

Pomimo braku prawnego obowiązku posiadania pieczątki firmowej, większość firm nie wyobraża sobie efektywnej pracy bez narzędzia. To jedna z najbardziej wiarygodnych form identyfikacji przedsiębiorstwa oraz zatwierdzania dokumentów. Bez wątpienia warto zainwestować w pieczątkę formową, szczególnie że koszt zamówienia nie jest wysoki, a czas realizacji wręcz ekspresowy.