Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Usługi symulacji wtrysku
Działalność firmy PAWFORM obejmuje dwa główne obszary: projekty wdrożeniowe dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz sprzedaż i wdrożenia oprogramowania do symulacji wtrysku Moldex3D. Wykorzystując doświadczenia zdobywane w tych dwóch obszarach działalność, a w przeszłości będąc użytkownikiem i dystrybutorem oprogramowania Autodesk Moldflow Insight czy Autodesk Moldflow Advisor, świadczymy usługę symulacji wtrysku, analizy moldflow dla klientów, którzy nie są użytkownikami / właścicielami oprogramowanie do symulacji wtrysku.

 

Głównymi obszarami usług związanych z symulacją wtrysku są:

  • analiza moldflow obejmująca optymalizację detali, zaprojektowanych wyrobów z tworzyw sztucznych
  • optymalizacja form wtryskowych w aspekcie układów doprowadzenia tworzywa, układów chłodzenia czy optymalizacji procesu wtrysku

 

Optymalizacja geometrii wyrobu

Optymalizacja geometrii wyrobu głównie koncentruje się na obszarach związanych z doborem punktu wtrysku, tak aby zapewnić równomierne wypełnienie gniazda formującego, uniknąć defektów związanych z rozkładem temperatury; weryfikacją grubości ścianek detalu czy ryzykiem związanym z powstawaniem pułapek powietrznych czy linii łączenia. Wykonując „analizę moldflow” na samym początku ustalamy ze zleceniodawcą charakter detalu tak aby ocena, interpretacja wyników była oparta o wymagania estetyczne czy funkcjonalne określone przez Klienta.

W obszarze optymalizacji detalu wyróżniamy następujące typy wyrobów: detale wizualne, detale techniczne oraz detale techniczne produkowane z tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym. Każdy z typów detali ma odmienne wymagani odnośnie potencjalnych wad wizualnych czy deformacji.

Nasze doświadczenia pokazują, że im więcej czasu poświęcimy na optymalizację detalu, tym mniej stracimy go na próby i wdrożenie narzędzia do produkcji.

 

Optymalizacja form wtryskowych

Optymalizacja form wtryskowych, to głównie symulacja wtrysku polegająca na ocenie geometrii układu doprowadzenia tworzywa, zapewnienie zbalansowania form familijnych czy zweryfikowanie konstrukcji układu doprowadzenia pod katem zjawiska zwanym „melt flipper”.

To także ocena całego projektu pod kątem rozkładu temperatury, gdzie nie tylko analiza termiczna detalu jest istotna, ale także to jak zaprojektowany układ chłodzeni odbiera ciepło od elementów formujących. Przeprowadzając analizę rozkładu temperatury bazując na samej geometrii detalu, zakładamy, że rozkład temperatury na elementach formujących jest jednorodny. W rzeczywistości nie zawsze tak jest, gdyż nie zawsze układ doprowadzenia tworzyw jest tak skonstruowany aby odbierał ciepło z każdego elementu formy jednorodnie. Dlatego istotnym jest, aby przeprowadzić pełną symulację wtrysku bazując na zaprojektowanej geometrii układu chłodzenia, w celu pełnego określenia temperatury formy na powierzchni formującej.

Finalnym etapem analiz „moldflow” jest proces w którym optymalizujemy prędkość wtrysku czas i ciśnienie docisku, tak aby uzyskać jak najmniejsze deformacje czy maksymalnie skrócić czas cyklu.

pawform.pl

Symulacja wtrysku

moldex3d.com.pl