News
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W życiu każdego z nas może dojść do sytuacji, w której zmuszeni będziemy skorzystać z pomocy prawnika. Często nie posiadając żadnego doświadczenia nie wiemy na co zwrócić uwagę poszukując dobrej kancelarii prawnej, co cechuje dobrego adwokata i na jakiej podstawie podjąć decyzję o jego wyborze.

 

 

 

Profesjonalizm w kontaktach z klientami

Podstawowym czynnikiem, który można ocenić już na samym początku rozmów z pracownikiem danej kancelarii jest jakość relacji pomiędzy prawnikiem a klientem. Profesjonalny prawniki nie tylko będzie odnosił się z szacunkiem do klienta ale będzie charakteryzował się cierpliwością podczas wyjaśniania konkretnych, czasem zawiłych przepisów oraz terminologii oraz kulturą osobistą. Należy wystrzegać się wszystkich kancelarii, które posiadają szablonowe podejście do każdego klienta i nie poświęcają jego sprawie wystarczającej ilości uwagi. 

 

 

Cena usług prawnych

Ograniczenie poszukiwań dobrej kancelarii prawnej wysokością naszego budżetu nie jest dobrym rozwiązaniem. Zatrudniając doświadczonego i renomowanego prawnika możemy znacznie więcej zyskać, niż korzystając z usług tańszej kancelarii, która niekoniecznie posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w interesującej nas dziedzinie prawa. Warto pamiętać, iż to od doświadczenia, zdolności oraz wiedzy reprezentującego nas adwokata lub radcy prawnego zależy pozytywne zakończenie naszej sprawy. Nawet drobne błędy popełnione przez prawnika w trakcie postępowania sądowego mogą zadecydować o naszej przegranej. Mając powyższe na uwadze, cena nie powinna być decydującym czynnikiem w wyborze danej kancelarii prawnej. Zwłaszcza, iż najczęściej wraz z wzrostem doświadczenia, wiedzy i umiejętności prawnika rosną ceny jego usług. 

 

Szeroki zakres specjalizacji

Zanim dokonamy wyboru kancelarii należy sprawdzić jaki jest zakres jej specjalizacji. Co istotne, szerszy zakres specjalizacji danego prawnika świadczy na jego korzyść, ponieważ dowodzi, iż posiada on wysoki poziom kwalifikacji oraz stale wzbogaca swoją wiedzę np. poprzez zapoznawanie się z nowelizacjami ustaw oraz aktualnym orzecznictwem w polskich sądach wszystkich instancji. 

 

Rekomendacje 

Przed dokonaniem wyboru konkretnej kancelarii adwokackiej warto zapoznać się z opiniami jej wcześniejszych klientów. Podstawę stanowi przeprowadzenie wywiadu wśród znajomych, przyjaciół i rodziny, mając na uwadze fakt, iż prawnik który świetnie poradził sobie ze sprawą alimentacyjną naszej ciotki niekoniecznie będzie równie skuteczny w wywalczeniu dla nas satysfakcjonującej kwoty odszkodowania od pracodawcy. Dlatego kolejnym krokiem jest zapoznanie się z opiniami na internetowych forach na grupach na portalach społecznościowych. 

 

Nie każda sprawa musi zakończyć się postępowaniem sądowym

Warto pamiętać, iż w wielu przypadkach można uniknąć procesu sądowego a skuteczny prawnik będzie potrafił rozwiązać naszą sprawę dzięki swoim kompetencjom negocjacyjnym już na etapie postępowania przedsądowego. Szczególnie w przypadku spraw z zakresu prawa cywilnego oraz rodzinnego i opiekuńczego warto rozwiązywać na etapie przedsądowym, w czym z pewnością pomoże nam skuteczny prawnik posiadający odpowiednie kompetencje analityczne i psychologiczne. 

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Walterowicz: www.kancelaria-walterowicz.pl z Poznania.