A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

biuro księgowe gliwiceWiele osób prowadzących działalność gospodarczą decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ samodzielne prowadzenie rozliczeń może okazać się zbyt skomplikowane. Jak jednak wybrać to najlepsze biuro? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

 

 

Doświadczenie

Profesjonalna kadra pracownicza oraz doświadczenie na rynku to jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę wybierając biuro rachunkowe Gliwice. Doświadczenie oraz kwalifikacje są niezbędne do odpowiedniego prowadzenia rozliczeń w każdej firmie.

Warto zaznaczyć, że do 10 sierpnia 2014 roku, każde biuro rachunkowe musiało posiadać Licencję Ministra Finansów. Obecnie praktycznie każdy może otworzyć biuro rachunkowe, nie wymaga się w tym celu żadnych uprawnień. Dlatego też, jeśli chcemy wybrać dobre i rzetelne biuro sprawdźmy, czy posiada ono:

  • Licencję Ministra Finansów,
  • kursy i szkolenia – jeśli pracownicy biura rachunkowe stale się szkolą i odbywają różnego rodzaju kursy możemy być pewni, że są oni na bieżąco z aktualnymi przepisami, które w tej branży zmieniają się bardzo często,
  • Certyfikaty Centrum Informacji Księgowej – jest to organizacja zajmująca się między innymi weryfikacją biur księgowych ze względu na określone kryteria.

Posiadanie powyższych elementów świadczy o wysokiej kompetencji biura rachunkowego.

 

Warunki współpracy

To również niezwykle istotny element, dlatego też już na samym wstępie powinniśmy jasno określić nasze wymagania co do biura rachunkowego. Mając jasno sprecyzowane cele, łatwiej będzie pracownikom biura dobrać ofertę spełniającą nasze oczekiwania. Dzięki temu unikniemy również ewentualnych niejasności w czasie trwania współpracy.

 

Ubezpieczenie

Wybierając biuro rachunkowe, koniecznie sprawdźmy, czy posiada ono ubezpieczenie. Warto dodać, że na żądanie klienta ma ono obowiązek przedstawić potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczeniowej. Takie OC z pewnością zapewni nam poczucie bezpieczeństwa.

Ponadto, warto także sprawdzić zakres odpowiedzialności, który zawarty powinien być na umowie oraz możliwość reprezentowania nas przed urzędami. Biuro rachunkowe wiele spraw może załatwiać samodzielnie – warto skorzystać z tej opcji. Dzięki temu zyskamy czas na pozostałe sprawy związane z prowadzeniem działalności.

 

Dedykowany opiekun

Jeśli chcemy korzystać z usług biura rachunkowego warto wybrać takie, które oferuje opiekę jednej osoby przez cały czas trwania umowy. Z pewnością ułatwi to wiele spraw, a także zaoszczędzi czas. Dedykowany opiekun jest zaznajomiony z procesami księgowymi w naszej firmie, nie musimy więc za każdym razem wyjaśniać wszystkiego od początku.