A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

obraz1 1
Przedpokój to pomieszczenie, które najtrudniej zaaranżować. Zwłaszcza jeśli jest on mały i nie ma dużo wolnej przestrzeni. Ciężko znaleźć meble, które będą jednocześnie funkcjonalne i wizualnie efektowne. Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym kierować się przy wyborze mebli do przedpokoju?

Przedpokój to ta część domu, do której dostęp mają wszyscy, łącznie z gośćmi. To właśnie w nim trzymamy okrycia wierzchnie, ubrania sezonowe, obuwie, a także sprzęty AGD i inne np. deskę do prasowania. W domach, gdzie pomieszczenie jest nieco większe, nie ma aż takiego problemy z wyposażeniem wnętrza. Niestety w mieszkaniach przedpokój jest zazwyczaj wąski i mały, co znacznie utrudnia jego aranżację. Aby wybrać odpowiednie meble do przedpokoju, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  1. Dostępną przestrzeń – przed zakupem mebli, dokładnie wymierz pomieszczenie. Postaraj się wykorzystać maksymalnie wolną przestrzeń, jednocześnie zostawiając miejsce na swobodne przemieszczanie się.
  2. Ilość domowników oraz rzeczy do przechowywania – meble do przedpokoju mają być praktyczne, a więc pomieścić wszystkie ubrania, buty i okrycia wierzchnie domowników i gości. Jeśli w domu jest wiele osób, postaw na duże i wysokie, najlepiej do samego sufitu, funkcjonalne szafy.
  3. Design – meble powinny pasować do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie oraz reszty elementów. Dzięki temu całość będzie się ze sobą świetnie komponować.

 

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Meble do przedpokoju dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych oraz modelach. Składają się na nie różne rodzaje szaf, szafek czy komody. Aranżując pomieszczenie, warto wybrać:

  • szafę - pozwala przechowywać różnego rodzaju ubrania, obuwie, a także inne rzeczy np. deskę do prasowania, żelazko itd. Doskonale sprawdzają się modele aż po sam sufit. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.
  • szafkę na buty - to niezbędny element wyposażenia przedpokoju. Szafki na buty pozwalają na wprowadzenie porządku. Wielkość szafki zależy od ilości domowników oraz butów, które ma pomieścić. Świetnym wyborem będą szafki na buty z siedziskiem, które ułatwia zakładanie i zdejmowanie butów.
  • Wieszak wolnostojący – jeśli masz mało miejsca w szafie, warto dodatkowo wyposażyć przedpokój w wieszak wolnostojący. Dzięki temu goście będą mieli na czym zawiesić swoje okrycia wierzchnie.

 

Jaką szafę do przedpokoju wybrać?

Nie ma wątpliwości, że kupując meble do przedpokoju, należy skupić się na szafie. To integralny element wyposażenia pomieszczenia Niezależnie od wielkości pomieszczenia, wybierz możliwie jak największą szafę. Im jest ona większa, tym więcej rzeczy do niej schowasz. Pomieści nie tylko ubrania, ale także półki czy inne akcesoria. Zwróć uwagę również na wnętrze, czyli głębokość, rodzaj półek oraz ich rozmieszczenie. Szafa powinna być wyposażona w półki, na których umieścisz np. szaliki, czapki, bluzy czy kartony z sezonowymi ubraniami oraz wieszaki do przechowywania odzieży wierzchniej. Na dole powinny być wydzielone półki na obuwie. Dobrze, aby posiadała szuflady. Docenisz je!