Porady
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

wystawianie faktur
Wystawianie faktur, wprowadzanie towarów, wydawanie towarów z magazynu - tak wygląda codzienna praca w firmach handlowo-usługowych. Problem w tym, że wiele z nich korzysta z przestarzałego oprogramowania lub niepotrzebnie przepłaca za rozbudowane i trudne w obsłudze narzędzia. To natomiast ma niekorzystny wpływ na wydajność pracowników oraz ich nastawienie do pracy, szczególnie jeżeli nawet na wykonanie najprostszych czynności muszą przeznaczyć od kilku do kilkunastu minut.

 

 

 

 

 

Czy w związku z tym można w jakiś sposób usprawnić proces wystawiania faktur oraz zarządzania magazynem, a jednocześnie uniknąć wysokich kosztów związanych ze wdrożeniem nowego programu do faktur VAT? Okazuje się, że tak. Polski program do faktur z magazynem od dłuższego czasu zbiera świetne opinie wśród klientów, do których zaliczają się małe i średnie firmy. Ten nowoczesny program magazynowy jest na tyle intuicyjny i prosty w obsłudze, że nawet bez odbycia przeszkolenia pracownicy nie będą mieli żadnych trudności, aby przejść do wystawiania faktur VAT lub wystawiania dokumentów magazynowych. Sprawdź, czym dokładnie wyróżnia się wspomniane narzędzie na tle konkurencji i w jaki sposób można je przetestować bez ponoszenia kosztów.

 

Co naprawdę oferuje program do faktur z magazynem?

Każda firma prędzej czy później będzie potrzebowała dobrego programu fakturowo-magazynowego. Początkowo może się wydawać, że jest to niepotrzebne, szczególnie jeżeli firma wystawia tylko kilka dokumentów w miesiącu. Lepiej jednak mieć na uwadze, że z czasem liczba wystawianych dokumentów wzrośnie, a oprócz faktur będą to również dokumenty magazynowe. Dojdzie również konieczność wprowadzania faktur kosztowych. Jeżeli więc firma od samego początku nie będzie korzystała z przyjaznego dla użytkowników narzędzia, to później może być jej trudno prowadzić działalność.

Nie trzeba jednak wydawać kilku tysięcy złotych, aby zyskać niezawodny program do fakturowania, zarządzania magazynem i prowadzenia ewidencji przychodów. Prosty w obsłudze program obsługujący automatyczne pobieranie danych kontrahentów, a także oferujący automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych kosztuje w podstawowym wariancie około 100 PLN. Wystarczy więc zainwestować naprawdę niewielką kwotę, aby można było poprawić wydajność osób zajmujących się fakturami i magazynem.

 

Jaki program do faktur VAT wybrać do firmy?

W zależności od tego, z jakich funkcji trzeba będzie korzystać w firmie, każdy klient może wybrać dla siebie odpowiednią wersję programu. Różnice w cenach są naprawdę niewielkie i wynoszą około 50 złotych. Dzięki temu firma, w której kluczowe znaczenie ma obsługa czytników kodów kreskowych i obsługa drukarek fiskalnych może korzystać z nich w ramach raz zakupionego programu. 

Narzędzie sprawdzi się nie tylko przy takich podstawowych dokumentach jak zwykła faktura VAT, ale też pozwoli automatycznie kontrolować płatności na podstawie dokumentów kasowych, korzystać z kolektorów danych oraz faktur eksportowych. Jeżeli nie wiesz, które rozwiązanie do wystawiania faktury i obsługi magazynu wybrać, możesz skontaktować się z przedstawicielem firmy, aby zaproponował odpowiedni pakiet. Równie dobrze możesz po prostu samodzielnie porównać ich możliwości i nieodpłatnie przetestować program przez 31 dni. Zdecydowana większość klientów, która skorzystała z takiego testu, przyznaje, że podjęła decyzję o wykupieniu licencji, ponieważ bezproblemowa współpraca z czytnikami kodów kreskowych, automatyczna kontrola płatności i projektowanie etykiet logistycznych w ogromnym stopniu ułatwiły prowadzenie biznesu. 

  

Istotne różnie pomiędzy popularnymi wersjami programu

Nowoczesny pakiet przedsiębiorcy https://www.rafsoft.net/program-do-faktur-z-magazynem/ oferowany jest w trzech popularnych wariantach.

Program Faktura VAT w wersji START to między innymi łatwe fakturowanie, możliwość wystawiania rachunków, import oraz eksport danych, dostęp do darmowych aktualizacji i bezpłatnej pomocy technicznej.

Wersja STANDARD daje użytkownikom dostęp do wszystkich wyżej wymienionych opcji. Do tego dochodzą druki pocztowe, obsługa wielu podmiotów w ramach jednego konta, KP i KW... Lista wszystkich opcji jest oczywiście dłuższa i można ją znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Program w wersji PRO to najbardziej rozbudowane narzędzie, które pozwala korzystać z kilometrówki, oferuje nowoczesny i zarazem prosty w obsłudze CRM, ma wbudowany kalendarz i organizer, a na życzenie klienta może zostać zintegrowana z platformami sprzedażowymi. To natomiast ułatwi prowadzenie sprzedaży na platformach typu Allegro oraz poprzez firmowe sklepy internetowe.

 

Nowoczesne opcje usprawniające proces wystawiania faktur VAT

Takie opcje, jak automatyczne pobieranie kursów, możliwość wyboru formy płatności czy obsługa formatu PDF zdecydowanie usprawniają proces wystawiania faktur. Dzięki temu pracownik może wystawić ich więcej w takim samym okresie, a przy okazji uniknąć błędów.