A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Współczesny rynek produktów oraz usług jest bardzo nasycony. Nie brakuje przedsiębiorstw zajmujących się handlem zagranicznym. Decydując się na handel międzynarodowy, musimy jednak pamiętać o starannej organizacji transportu. Wiele firm zastanawia się nad tym czy zlecić organizację transportu firmie logistycznej czy może zająć się tym samodzielnie. Zdecydowanie bezpieczniejszą opcją jest skorzystanie z usług specjalistów, zwłaszcza gdy transport jest duży. Przy wyborze firmy logistycznej powinniśmy jednak brać pod uwagę rozmaite kryteria.

Zwracaj uwagę na koszt usług i opinie o firmie. 

Nie ulega wątpliwości, że każdemu przedsiębiorcy zależy na wyborze firmy logistycznej, której usługi nie będą bardzo kosztowne. Korzystny stosunek ceny do jakości jest zatem priorytetem dla większości osób. Jeżeli jakaś firma oferuje swoje usługi za podejrzanie niską cenę, lepiej nie bierzmy pod uwagę skorzystania z nich. Zorganizowanie transportu czy magazynowanie produktów w profesjonalny sposób musi bowiem pociągać za sobą pewne koszty, najczęściej niemałe. Zanim zdecydujemy się więc na skorzystanie z usług wybranej firmy, poznajmy ofertę kilku z nich.

W tym celu warto jest odwiedzić strony internetowe poszczególnych firm logistycznych. Dzięki informacjom tak zawartym dowiemy się jaki jest cennik oferowanych przez nie usług. Bardzo wiele przedsiębiorstw logistycznych umieszcza również na swojej stronie rekomendacje. Nie da się zaś ukryć, że opinie klientów o firmach mogą nam bardzo pomóc. Im większa liczba pozytywnych opinii, tym większe szanse na to, że logistycy zajmą się zleconymi zadaniami w sposób rzetelny i profesjonalny. Jeżeli firma posiada kilka negatywnych opinii, nie przekreślajmy jej. Najistotniejsze jest to, aby tych pozytywnych było więcej. 

 

Jakim wachlarzem usług dysponuje dana firma?

Przy wyborze firm logistycznych zwracajmy również baczną uwagę na to, jakim wachlarzem usług dysponuje dana firma. Może się bowiem zdarzyć, że zależeć nam będzie na kompleksowych usługach logistycznych, a firma oferować będzie jedynie transport. Jest to bardzo częste w przypadku stosunkowo niewielkich firm. Nierzadko zaś oczekujemy od firmy logistycznej również kompletowania zamówień czy magazynowania naszych towarów. Nawet jeżeli dziś nie są nam potrzebne inne usługi niż te transportowe, warto zastanowić się czy tak będzie w dłuższej perspektywie. Jeśli tak, śmiało możemy skorzystać z usług przedsiębiorstwa zajmującego się tylko i wyłącznie logistyką transportu. Jeśli jednak nie, poszukajmy firmy, która oferuje naprawdę wszechstronne usługi z zakresu szeroko pojętej logistyki.

Dobrze jest również upewnić się, jakiego rodzaju transport zapewnia firma logistyczna. Nie zawsze bowiem wystarczający będzie dla nas transport tylko i wyłącznie drogą lądową. Czasami nasze towary będą musiały być transportowane drogą morską czy lotniczą. Nierzadko zaś musimy skorzystać z kilku różnych środków transportu jednocześnie. Wówczas dobrze byłoby również, gdyby firma zorganizowała dla nas wszelkie formalności związane choćby z odprawą celną. 

Artykuł powstał we współpracy z pks-sa.com