Studium przypadku
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zamierzasz pierwszy raz nadać paczkę kurierem? To bardzo proste zadanie, z którym każdy sobie poradzi. Jednak zanim nadasz przesyłkę, dowiedz się, w jaki sposób nie przepłacać za usługę i znaleźć najtańszą ofertę na rynku. W tym bardzo pomocne są porównywarki usług kurierskich, pozwalające w jednym miejscu wybierać spośród ofert wszystkich wiodących przewoźników działających na polskim rynku.

 

Zamawianie kuriera do domu w 3 krokach

Niezależnie od przewoźnika, którego wybierzesz, proces nadawania przesyłki jest niemal identyczny. Musisz odwiedzić stronę kuriera, a następnie wypełnić formularz nadawczy. W nim umieszczasz najważniejsze informacje, do których należą:

  • adres odbiorcy,
  • adres nadawcy,
  • wymiary paczki,
  • waga paczki,
  • informacja o zawartości, jeśli jest niestandardowa.

Jednak to nie wszystko. Jeśli zależy ci na przyspieszonym dostarczeniu przesyłki np. w ciągu jednego dnia roboczego, możesz wybrać opcję przesyłki ekspresowej. Większość firm kurierskich posiada taką usługę w swojej ofercie.

U wielu przewoźników istnieje również możliwość zamówienia paczki z dostawą na sobotę – standardowo dostawy są realizowane jedynie w dni robocze. Kolejna opcja dotyczy dostawy paczki do określonej godziny – na przykład do południa. Jeżeli przesyłka ma stosunkowo wysoką wartość, możesz zdecydować się na jej dodatkowe ubezpieczenie – standardowe paczki zawierają ubezpieczenie w cenie, choć nie jest ono zbyt wysokie. Bardzo podobny sposób zamówisz także przesyłkę realizowaną przez paczkomaty.

Po nadaniu przesyłki zostanie wygenerowany list przewozowy. W drugim kroku musisz go wydrukować, aby następnie kurier przyklei go do paczki, dzięki czemu będzie wiadomo, pod jaki adres ma trafić przesyłka. Część firm kurierskich, jak również porównywarki kurierskie, pozwalają na opcję wysyłki bez drukowania listu przewozowego – wówczas kurier jest już w niego wyposażony.

Następnie musisz jedynie oczekiwać na przybycie kuriera pod wskazanym adresem. Złożenie zamówienia w godzinach porannych lub wczesnym popołudniem najczęściej pozwala na odbiór przesyłki przez kuriera jeszcze tego samego dnia. Prawdopodobnie zostaniesz o tym poinformowany.

 

Zamawianie kuriera tańsze i wygodniejsze dzięki internetowej porównywarce

Jeżeli zależy ci na jak najniższej cenie usługi, skorzystaj z porównywarki usług kurierskich. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl to rozwiązanie, które coraz mocniej doceniają klienci indywidualni i biznesowi. Główną zaletą brokera kurierskiego jest możliwość porównania ofert wielu przewoźników, w tym również paczkomatów i poczty, po jednokrotnym wypełnianiu formularza. W ten sposób wybierasz najkorzystniejszą ofertę, a dodatkowo korzystasz z rabatów.

Jeśli prowadzisz sprzedaż przez sieć, warto zintegrować porównywarkę ze swoim kontem na Allegro lub sklepem internetowym. Dzięki temu zamówienia będą generować się automatycznie, więc oprócz pieniędzy, zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Porównywarka pozwala również na wysyłanie komunikatów o zmianie statusu zamówienia do odbiorcy i nadawcy, a także zaawansowane śledzenie przesyłek.

Więcej ciekawych porad, związanych z wysyłaniem paczek znajdziesz na stronie: https://www.sendit.pl/.

 

REKLAMA