A A A

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Łożyska samonastawne to idealne rozwiązanie dla łożyskowania krótkich wałów. Czym charakteryzują się te modele?

 

  1. Budowa łożyska samonastawnego
  2. Zastosowanie modeli samonastawnych
  3. Łożyska samonastawne jakiej marki wybrać?

 

Budowa łożyska samonastawnego

Z reguły łożyska samonastawne to wariant kulkowy, jednorzędowy i poprzeczny, a więc składający się z dwóch pierścieni i elementów tocznych w postaci kulek. Różnicę natomiast widać przy kulistej powierzchni zewnętrznego pierścienia, która zwykle jest odpowiednio zmodyfikowana. Tak skonstruowane łożysko gwarantuje bardzo łatwy montaż i demontaż. Odpowiednio dobrane łożysko samonastawne stosuje się przede wszystkim jako łożysko ustalające w wielu aplikacjach.

W sklepach technicznych dostępne są różnorodne warianty łożysk, na przykład łożyska samonastawne z wkrętami blokującymi jako łożyska calowe lub metryczne, modele z walcową powierzchnią zewnętrznego pierścienia czy łożyska samonastawne z minośrodowym pierścieniem, również w wykonaniu calowym lub metrycznym.

 

Zastosowanie modeli samonastawnych

Wszechstronne łożysko samonastawne daje wiele możliwości. W branży przemysłowej najczęściej wykorzystuje się je w wentylatorach, systemach przenośników czy przy maszynach włókienniczych. Ponadto odpowiednio dobrane łożyska samonastawne sprawdzą się także w maszynach rolniczych, urządzeniach wykorzystywanych w spożywczym przetwórstwie i innych narzędziach specjalistycznych, takich jak myjnie samochodowe czy siłownie.

 

Łożyska samonastawne jakiej marki wybrać?

Przy zakupie łożysk najważniejsze jest, by produkt był odpowiednio dobrany do aplikacji pod wieloma względami. Cały proces składa się z kilku rozbudowanych kroków, których nie można ignorować. Poza tym ważna jest również marka. Jeśli szukasz łożyska samonastawnego, które będzie pracowało w lekkich warunkach, w zupełności wystarczą modele tanie. Jednakże przy nieco bardziej wymagającej aplikacji, szczególnie gdzie mamy do czynienia z trudnym otoczeniem i ekstremalnymi warunkami pracy, warto pochylić się nad nieco droższymi wariantami, dającymi gwarancję niezawodności i bezawaryjności.

Wśród naszych klientów najpopularniejsze modele to zdecydowanie łożyska samonastawne SKF, FAG, NSK, FŁT Kraśnik i Timken. Wszystkie charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykonania, ale również skutecznością i długim okresem żywotności. Bez względu na to, czy wybierzesz łożysko samonastawne FAG czy NSK ze strony https://zaopatrzenie24.pl/lozyska/lozyska-samonastawne, dostaniesz gwarancję, że ryzyko wystąpienia nieplanowanego przestoju spadnie do minimum! I tym samym wszystkie koszty eksploatacyjne również będą niższe.

Jeśli masz problemy z doborem łożyska, skorzystaj z pomocy specjalistów sklepu Zaopatrzenie24. Wspólnie dobierzemy odpowiednie komponenty, spełniające Twoje oczekiwania i wymagania konkretnej maszyny.