A A A

W wynikach wyszukiwania można znaleźć bardzo wiele wyników związanych z darmowymi bramkami sms. Problem polega jednak na tym, że nie każda bramka działa. Gdzie więc szukać działającej i sprawdzonej bramki sms?

Można byłoby pomyśleć, że obecnie darmowe bramki sms straciły na znaczeniu. Sam myślałem podobnie przez bardzo długo czas. Temat stał się dla mnie bardzo interesujący w chwili, gdy zacząłem się zagłębiać w to, jak często wyszukiwane są słowa kluczowe związane z bramką SMS.

 

Czym jest bramka SMS?
Bramka SMS jest pośrednikiem w przekazywaniu SMS-ów pomiędzy ośrodkami SMS.
W sieci można znaleźć strony internetowe oferujące nieodpłatne korzystanie z oprogramowania umożliwiającego nieodpłatne wysyłanie wiadomości na telefony komórkowe. Strony takie potocznie zwane są Bramką SMS

Bramka SMS – co można zrobić?
Istnieją serwisy www z bramkami sms, które po uiszczeniu niewielkiej opłaty umożliwiają wysyłanie SMS-ów specjalnych. Użytkownik w takiej bramki może wpisać w polu dowolny nr telefonu lub dowolne słowo. Bramka taka daje duże możliwości manewrów, co niestety często prowadzi do nadużyć oraz podszywania się. Czasami bramki takie wykorzystywane są w celach promocyjnych.

Godną uwagi usługą jest serwis https://sms.priv.pl/ który daje możliwość wysyłania zarówno darmowych, jak również płatnych wiadomości.

Jeśli szukamy profesjonalnej usługi umożliwiającej wysłanie SMS promocyjno-marketingowej powinniśmy zapoznać się z usługą https://sms.pl/
Usługa daje możliwość wysyłania SMS, MMS i VMS. Dodatkowo na start możemy wysłać 80 SMS-ów.
Partnerem tej infrastruktury jest m.in. Orange, T-mobile, Play oraz Plus.

 

Aplikacje do obsługi Bramki SMS

Odpowiadając na potrzeby klientów powstało wiele aplikacji ułatwiających korzystanie z bramek internetowych. Ich działanie polega na wykorzystaniu technologii Direct-to-SMSC.
Do najpopularniejszych aplikacji tego typu możemy zaliczyć Microsoft Outlook który za pośrednictwem usługi Outlook Mobile Service umożliwia wysyłkę wiadomości praktycznie po całym świecie. Innymi programami, którymi warto się zainteresować są Yahoo! Messenger , Windows Live Messenger oraz AOL Instant Messenger.
Istnieje również możliwość korzystania ze specjalnych aplikacji na telefon które ułatwią korzystanie z bramek SMS. Mając taką aplikację wystarczy mieć dostęp do Wi-Fi aby móc wysyłać SMS-y. Takie rozwiązanie może sprawdzić się idealnie jeśli jesteśmy poza Unią Europejską i koszt wysłania wiadomości SMS jest wysoki.