A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

targi
W dobie ogromnej konkurencji w obszarze reklam oraz sprzedaży artykułów dużą rolę grają imprezy targowe oraz prezentacje marketowe. Ich ogólnym zamiarem jest podniesienie sprzedaży oraz ugruntowanie popularności firmy na rynku. Pomimo, że efektu kampanii marketingowej konkretnie zaplanować się nie da, to dobrze dopasowana do imprezy pomoże uzyskać zaplanowany plan. Do akcji promocyjnej stosuje się stoiska wystawowe.

 

 

 

 

 

 

Czym jest stoisko wystawowe?

Stoisko targowe, jest to urządzona powierzchnia rozdzielona na bazie umowy z organizatorem, dla danego wystawcy w hali targowej czy w pozostałym pomieszczeniu gdzie odbywają się targi. Stoiska targowe są także zwane stoiskami komercyjnymi czy stoiskami wystawowymi. Marki decydują się na wystawienie się na targach aby pokazać się klientom czy odmiennym instytucjom jakie mogłyby z nimi zacząć współprace przez przedstawienie na żywo własnych innowacyjnych artykułów czy produktów własnych badań (więcej na https://www.amakoexpo.pl/).

 


Typy stoisk wystawowych

Jak nadmieniono, stoiska wystawiennicze mogą być odmienne. Rozpoznać można choćby parę ich modeli. Wielokrotnie napotkać można się ze stoiskami szeregowymi. Jak sama nazwa określa są to stoiska, jakie położone są w szeregu. Z trzech stron są zabudowane. Osoby odwiedzające targi mogą przechodzić od stoiska do stoiska oraz zapoznawać się z propozycją. Ogromną powszechnością cieszą się też stoiska wyspowe. Są to tzw. wysepki, jakie tworzone są na środku układu komunikacyjnego. Wyspa odkryta jest z każdej strony, dzięki temu goście idąc obok stoiska mogą bezpośrednio zaznajomić się z prezentacją.


Układ stoiska ekspozycyjnego oraz jego estetyka są bardzo ważne, bowiem służą jak najlepszej prezentacji określonej marki, stwarzają jej dobry obraz oraz dzięki temu spełniają ważną funkcję marketingową. Z owych powodów należałoby odpowiednio się zastanowić przed doborem danego stoiska, by odnaleźć takie, jakie zapewni jak najdokładniejsze przedstawienie artykułów oraz możliwość komfortowego oglądania ich poprzez zwiedzających.

 


Mapa obiektu

Istotne jest to, aby nie rezerwować stoiska targowego w ciemno. Przed podjęciem decyzji, należy zaznajomić się z mapą obiektu, w jakim odbędą się targi. Odpowiednio również wiedzieć, jak umieszczona jest konkurencja oraz przyjąć dobrą taktykę. Poza tym że, jeżeli już wybierasz tanie miejsce, niech będzie najlepsze z owych w niskich cenach. Sprawdź, do jakiego stoiska najłatwiej oraz najszybciej można dojść, natomiast też jaka droga dzieli je od wejścia, wyjścia oraz sceny (więcej przeczytasz na https://www.amakoexpo.pl/oferta/budowa-i-montaz-stoisk-targowych). Targi to impreza, na jakiej mnóstwo się dzieje oraz prowadzący może zagłuszyć Twoje próby nawiązania kontaktu lub rozmowy z kontrahentami.