Porady
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Prestashop
Każdy, kto chce otworzyć sklep internetowy i zacząć zarabiać na sprzedawaniu produktów fizycznych lub cyfrowych ma obecnie ułatwione zadanie. Początkowo konieczne było zainwestowanie wielu tysięcy w oprogramowanie sklepu internetowego, co stanowiło dla wielu osób ogromną barierę wejścia w e-commerce. Teraz jednak można na przykład postawić na sklep PrestaShop, czyli wykorzystać udostępniane za darmo oprogramowanie. Zanim jednak będzie można rozpocząć sprzedaż, konieczne będzie oczywiście dostosowanie układu strony, jej wyglądu i zadbanie o prawidłową konfigurację.

 

 

 

 

Na szczęście wszystkie tego typu prace można zlecić firmom, które na co dzień stawiają sklepy PrestaShop. Koszty związane z takimi pracami będą o wiele niższe niż to, ile należałoby zapłacić za stworzenie strony od zera. Do tego dochodzi wysoki poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza jeżeli będzie się pamiętało o regularnych aktualizacjach. Nic więc dziwnego, że sklepy internetowe PrestaShop są coraz częściej wykorzystywane nie tylko przez początkujących przedsiębiorców, ale również przez znane marki. Poniżej znajdziesz najważniejsze zalety platformy PrestaShop oraz dowiesz się, która firma może zaoferować kompleksowe rozwiązania związane z e-commerce.

 

Dlaczego sklepy PrestaShop cieszą się stale rosnącą popularnością?

Oprogramowanie PrestaShop jest stale rozwijane od 2008 roku. Dzięki temu najnowsze wersje oferują wszystkie niezbędne funkcje, jakie mogą być potrzebne w nowoczesnym sklepie internetowym. Nawet jeżeli konieczna będzie dodatkowa personalizacja produktów lub pojawi się konieczność wykonania zadań, których nie da się zrobić w sklepie ze standardowym oprogramowaniem PrestaShop, to zawsze można wykorzystać dodatkowe moduły.

Za stawianiem sklepów internetowych na PrestaShop przemawia przede wszystkim bezpieczeństwo, możliwość dostosowania sklepu pod każdym względem w taki sposób, aby idealnie odpowiadał potrzebom klientów, a także brak konieczności płacenia za licencję.

 

Co trzeba zrobić, aby otworzyć własny sklep internetowy?

Zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i firm, najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z doświadczonymi specjalistami od ecommerce. Będą oni mogli przygotować dopracowany sklep internetowy, który pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji. Szczegóły oferty można sprawdzić w zakładce opisującej sklepy PrestaShop.

 

Czy sklep PrestaShop to dobry wybór dla małej firmy?

Każda firma, która chce dotrzeć do nowych klientów, powinna zastanowić się nad sklepem na Presta Shop, szczególnie że jedyne koszty, jakie trzeba będzie ponieść w celu uruchomienia witryny, to praca firmy dostosowującej oprogramowanie oraz opłaty na serwer i domenę.